رعایت فاصله گذاری فیزیكی در همدان رو به كاهش است

رعایت فاصله گذاری فیزیكی در همدان رو به كاهش است رژیم آسان: ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان اظهار داشت: ۲۷ درصد همدانی ها فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نمی کنند و روند توجه به این پروتکل بهداشتی نزولی و رو به کاهش است.


لیدا رفعتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: نیمی از مراجعان به پایانه مسافربری برون شهری و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند همینطور میزان رعایت این پروتکل در مهدکودک ها ۶۰ درصد است.
وی افزود: همینطور ۳۲ درصد رجوع کنندگان به سوپرمارکت و خواربارفروشی، ۲۷ درصد رجوع کنندگان به آرامستان ها و ۲۷ درصد حاضران در بانک ها فاصله گذاری را رعایت نمی کنند و میزان رعایت این پروتکل در دفاتر پیشخوان ۷۷ درصد و رستوران و داروخانه ۷۹ درصد است.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه میانگین استفاده از ماسک توسط خدمات گیرندگان به ۷۴ درصد کاهش داشته است اظهار داشت: این بدان معناست که ۲۶ درصد همدانی از ماسک برای حفاظت از خود در مقابل ویروس کرونا استفاده نمی کنند.
رفعتی بیان نمود: درصد استفاده از ماسک در بخش صنایع ساخت و ساز خیلی کم بوده و تنها نیمی از فعالان در این بخش از ماسک استفاده می نمایند وضعیت استفاده از ماسک در پایانه مسافربری برون شهری ۶۷ درصد، فروشگاه های زنجیره ای ۶۸ درصد، رستوران ها ۷۷ درصد و نانوایی ها ۷۹ درصد ثبت شده است.
وی اضافه کرد: استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان هم وضعیت خوبی ندارد چونکه بعد از بررسی وضعیت مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی منتخب این استان مشخص شد ۲۱ درصد خدمات دهندگان ماسک نمی زنند.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه ۲۰ درصد شهروندان بهداشت فردی را رعایت نکردند اظهار داشت: در یک هفته گذشته چهارهزار و ۱۹۳ بازرسی از مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی منتخب این استان صورت گرفت که ۲۵۳ واحد متخلف به مرجع قضایی معرفی و ۲۸ واحد پلمب شدند.


1399/12/16
13:52:20
0.0 / 5
899
تگهای خبر: پزشك , خدمات , دارو , داروخانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان