تزریق واكسن كرونا به چهار هزار نفر در مازندران شروع شد

تزریق واكسن كرونا به چهار هزار نفر در مازندران شروع شد رژیم آسان: مرحله دوم تزریق واکسن کرونای « اسپوتنیک وی » در مازندران با اولویت کادر درمانی و نیروهای مرکز فوریت های پزشکی شروع و سهمیه استان در این مرحله چهار هزار دوز اعلام شده است.


مازندران در مرحله اول توزیع واکسن کرونا در کشور ۶۲۵ دوز سهمیه داشت که ۴۸۰ دوز آن به کادر درمانی بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های محل پذیرش بیماران کرونائی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۱۴۵ دوز هم به کادر درمانی شاغل در مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بابل تزریق شده بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مرحله دوم حدود هشت هزار دوز واکسن کرونا اسپوتنیک وی روسی به دانشگاه علوم پزشکی مازندران اختصاص داد که به چهار هزار نفر طی دو نوبت تزریق می شود.
دکتر قاسم اویس اضافه کرد: در این مرحله نیز علاوه بر کادر درمانی خط مقدم مقابله با ویروس کرونا و نیروهای مرکز فوریت های پزشکی، ۲۵۰ نفر از جانبازان و معلولان مستقر در اقامتگاه های مراکز توانبخشی واکسن را دریافت خواهند کرد.
وی با بیان این که به مرور زمان با دریافت سهمیه بیشتر تزریق واکسن به سایر شهروندان هم در دستور کار قرار می گیرد، اظهار داشت: در مرحله سوم برنامه ریزی برای تزریق واکسن به سالمندان بالای ۶۵ سال و دارای بیماری زمینه ای برنامه ریزی شده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد تزریق نوبت دوم واکسن کرونا به دریافت کنندگان مرحله اول هم توضیح داد: طبق برنامه نوبت دوم واکسن حداقل باید ۲۱ روز بعد از نوبت اول تزریق شود و برنامه ریزی در مازندران برای ۱۲ اسفند ماه است تا تمامی ۴۸۰ نفری که نوبت اول را دریافت نمودند، نوبت دوم هم به آنها تزریق شود.
مرحله نخست تزریق واکسن اسپوتنیک وی در مازندران ۱۲ بهمن ماه انجام شده بود.
ویروس کرونا ۲۹ بهمن ماه سال قبل با شناسایی ۲ بیمار از طرف دانشگاه علوم پزشکی بابل در مازندران شیوع یافت. این استان تا حالا پیک سه موج این ویروس را پشت سر گذاشت و بر طبق آخرین آمار در یک سال قبل حدود ۳۲ هزار نفر مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری شدند. کرونا در طول این مدت حدود ۲ هزار و ۹۳۰ قربانی در مازندران گرفت.
طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، الان حدود ۷۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند. ۱۸۱ تن از این بیمار به سبب وضعیت حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.منبع:

1399/12/09
14:41:27
0.0 / 5
812
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان