شروع فاز دوم تست انسانی واكسن ایرانی كرونا ظرف چند روز آتی

شروع فاز دوم تست انسانی واكسن ایرانی كرونا ظرف چند روز آتی رئیس ستاد اجرائی فرمان امام با اعلان اینکه نتایج مطالعه روی واکسن ایرانی کرونا فوق العاده خوب شده است اظهار داشت: ویروس جهش یافته انگلیسی نگرانی در مردم به وجود آورده بود که خوشبختانه واکسن تولید شده در ستاد اجرائی بطور کامل روی این ویروس اثر کرد و آنرا از بین برد و با امکاناتی که در ساخت واکسن فراهم شده بود، موجب شد که این ویروس هم از بین برود و احتمال زیاد بسیاری ویروس های دیگر که حالت جهشی پیدا کنند را نیز از بین خواهد برد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، محمدرضا مخبر در حاشیه مراسم بهره برداری از ۴۰ هزار طرح اشتغال بانوان در مناطق محروم کشور توسط ستاد اجرائی فرمان امام درباره آخرین وضعیت تولید واکسن ایرانی کرونا اظهار داشت: پروسه تولید واکسن بسیار عالی پیش رفته است و فاز اول در حال تمام شدن است و تست ۵۶ نفر در این چند روزه تمام شود.


اتمام فاز اول آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا طی چند روز آتی

وی ادامه داد: بحث های فنی زیرنظر وزارت بهداشت دنبال می شود و باید نظر بدهند ولی بنظر می رسد طی همین چندروزه کار روی آن ۵۶ نفر تمام می شود و قاعدتا باید اجازه ورود به فاز دوم را بدهند.

مخبر با اعلان اینکه نتایج فوق العاده خوب شده است اظهار داشت: ویروس جهش یافته انگلیسی نگرانی در مردم به وجود آورده بود که خوشبختانه واکسن تولید شده در ستاد اجرائی بطور کامل روی این ویروس اثر کرد و آنرا از بین برد و با امکاناتی که در ساخت واکسن فراهم گردید، موجب شد که این ویروس هم از بین برود و احتمال زیاد بسیاری ویروس های دیگر که حالت جهشی پیدا کنند را نیز از بین خواهد برد.


احتمال شروع فاز دوم تست انسانی واکسن ایرانی کرونا ظرف چند روز دیگر

پیغام سایر کشورها به ایران جهت استفاده از واکسن ایرانی کرونا


وی افزود: فکر می کنم ظرف چند روز آینده وزارت بهداشت اجازه فاز دوم تست انسانی را بدهد. اگر این مجوز را صادر کند کار سرعت می یابد و بسیار امیدواریم تا اواخر فروردین بتوانیم واکسیناسیون با بهره گیری از واکسن ایرانی در کشور را شروع نماییم.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام با اشاره به اینکه کشورهای مختلفی حتی از کشورهای اطراف پیغام هایی جهت استفاده از واکسن ایرانی داده اند اما تقاضا به صورت رسمی اتفاق نیفتاده است اظهار نمود: فکر می کنم واکسن ما اواخر فروردین به بازار بیاید.


سه واکسن ایرانی دیگر در انتظار دریافت مجوز تست انسانی از وزارت بهداشت

مخبر درباره تولید واکسن های دیگر ایرانی کرونا اظهار داشت: سه مسیر دیگرمان به تست انسانی رسیده که باید وزارت بهداشت اجازه بدهد که آنها را هم شروع نماییم.
وی درباره عوارض تزریق واکسن در داوطلبان اظهار داشت: برمبنای اعتراف ناظرین وزارت بهداشت در هیچ کدام از دواطلبان که فاز اول روی آنها تزریق انجام شده، هیچ عوارضی نداشته ایم.


صادرات واکسن ایرانی به خارج از ایران در صورت تامین نیاز کشور و وجود مازاد تولید

مخبر درباره صادرات واکسن کرونا نیز اظهار داشت: فعلا به داخل و به مردم خودمان فکر می نماییم و اگر بتوانیم واکسن را برای همه مردم تزریق نماییم و مازاد بر نیاز تولید شود به صادرات هم فکر می نماییم.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام درباره ایمنی زایی واکسن نیز اظهار نمود: ایمنی زایی در حد استاندارد خوبی وجود دارد.
وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص روند تولید واکسن های دیگر اظهار داشت: مانند واکسن کوو ایران برکت، به محض اینکه اجازه دهند، تست انسانی شان را هم شروع خواهیم کرد.


افتتاح خط تولید واکسن ایرانی کرونا در ایام آینده

مخبر با اعلان اینکه در تمام مسیرهایی که داریم واکسن را به صورت آزمایشگاهی تولید می نماییم امکان تولید انبوه هم فراهم نموده ایم عنوان کرد: بسیار مهم می باشد. همین واکسنی که فاز اولش تمام شده در همین روزهای آینده خط تولیدی که بتواند دو تا سه میلیون دوز واکسن تولید نماید افتتاح می شود. امید است تا اواسط اردیبهشت در فاز دوم که ظرفیت تولید 12 تا 14 میلیون دوز در ماه است نیز افتتاح شود. تجهیزات و زیرساخت در حال آماده سازی است. در سایر مسیرهایی که داریم پیش می رویم نیز خط تولیدهایشان در حال آماده سازی است و به هیچ وجه خط تولیدمان از کار تحقیقاتی عقب نیست.1399/11/14
11:56:22
0.0 / 5
1137
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان