نوع جدید كرونا و علامت سوال بزرگ رسانه ها

نوع جدید كرونا و علامت سوال بزرگ رسانه ها به گزارش رژیم آسان شیوع نوع جدید کروناویروس در انگلیس که باعث بسته شدن مرزهای این کشور و وحشت جهانی شده است، موضوعی است که مورد توجه رسانه های جهان قرار گرفته و حالا این پرسش را مطرح می کنند که آیا واکسن کرونا بر نوع جدید این ویروس هم اثرگذار است؟


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می کند. از مهمترین اخباری که او امروز (۳ دی ماه) به آنها پرداخته، انتشار ویروس جدید کرونا در انگلیس است.
_ «فایننشال تایمز» در مطلبی با عنوان «وحشت در اروپا» نوشته است: کرونای انگلیسی، در اروپا وحشت به پا کرده است. به جهت محدودیت حاصل از ترس همه گیری ویروس تازه، کامیون ها پشت مرزهای اروپایی مانده اند. اتحادیه اروپا می گوید: مرزها را برای انگلیس باز کنید. از طرفی با گسترش همه گیری در انگلیس، آزمایش ابتلای به ویروس با دشواری همراه شده است.
_ «دی ولت»، نشریه آلمانی نیز در این حوزه نوشته است: دانشمندان می گویند، جای نگرانی نیست. ایگور شاهین، مدیر بایو ان تک می گوید واکسن تولیدی فایزر و بایو ان تک، با ویروس انگلیسی مقابله می کند. با این همه اگر نیاز باشد، در طول شش هفته، واکسن برای ویروس متفاوت آماده خواهد شد.

_ از جانب دیگر «فرانکفورتر آلگه ماینه»، نشریه آلمانی در مطلبی با عنوان «زندگی بعد از مرکل»، نوشته است: آلمان به زندگی بعد از آنگلا مرکل می اندیشد. چه کسی صدراعظم آینده آلمان خواهد شد؟ رهبران آلمان به حکومت های بلندمدت عادت دارند. کنراد آدنائر ۱۴ سال بر کرسی صدارت نشست. هلموت کوهل، ۱۶ سال در این مقام ماند. آنگلا مرکل هم که در پاییز ۲۰۲۱ از حکومت کناره می گیرد، ۱۶ سال بر این کرسی مانده است. حزب او اما باز حکومت را در دست خواهد داشت. در این ۳۰ سال حزب او فقط ۷ سال، حکومت نکرد. حزب آلمان ها در پاییز آینده یعنی ۲۰۲۱ به رهبری تازه، چشم خواهد دوخت.
_ «لوموند»، نشریه فرانسوی هم در مطلبی با عنوان «شورش در آفریقا» نوشته است: جمهوری آفریقای مرکزی در آستانه انتخابات همگانی، ناگهان از شورش اعتراض ها شعله ور شد. رئیس جمهوری با همراهی محافظان به ورزشگاه ۲۰ هزار نفری برای تبلیغ آمد. سربازان روسی و نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل، مراقب اعتراض ها بودند. آفریقای مرکزی به نظر آرام می آمد، اما انتخابات همه چیز را به هم ریخت. یک بحران متداول در آفریقا، شکل گرفت. ائتلافی از شورشیان در صدد است تا حکومت را از رئیس جمهوری به دست بیاورد. سرنوشت انتخابات را درگیری نیروهای متخاصم رقم خواهند زد. تا مگر اینجا در جمهوری آرام آفریقای مرکزی، آرامش حاکم باشد؛ چونکه امکان دارد کودتایی در راه باشد.

*از حاشیه خبرها:
پژوهشی تازه درباره گیاهان می گوید، درختان چقدر خودخواهند. بعنوان مثال ریشه های یک نهال فلفل به تنهایی به صورت افقی و عمودی رشد می کند، اما اگر در کنار خود به نهال دیگری برخورد کند، از گسترش به صورت افقی خودداری و به شکل عمودی به قعر زمین نفوذ می کند. رشدی که سبب جذب آب و مواد غذایی آن می شود. نهال ها، همواره مراقب ریشه های خود هستند تا مبادا با ریشه همسایه ها در هم تنیده و درگیر نشوند. گزارش نشریه علمی «ساینس» نشان داده است که درختان به فکر خود و رشد ریشه هایشان هستند و بگونه ای مراقب خود هستند. این کشمکش و درگیری ریشه ها بگونه ای نشانگر جان دوستی آنها است.1399/10/03
22:22:23
5.0 / 5
1537
تگهای خبر: تولید , زندگی , غذا , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان