در آفریقای جنوبی بررسی شد

تجربه تاثیر اقدامات ضدكرونایی بر مهار آنفلوآنزا

تجربه تاثیر اقدامات ضدكرونایی بر مهار آنفلوآنزا به گزارش رژیم آسان شیوع كروناویروس طی چند ماه گذشته اخبار مضطرب كننده زیادی را به دنبال داشته اما در آفریقای جنوبی پدیده ای معروف به ˮحذف مجازی آنفلوآنزای معمولیˮ بعنوان یك پیامد مثبت جانبی و نادر مورد توجه قرار گرفته است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، همانطور که کووید-۱۹ در ماه مارس به آفریقای جنوبی رسید، اپیدمیولوژیست ها خویش را برای یک ویرانی مضاعف آماده کردند؛ "شیوع کروناویروس جدید در کنار شیوع ویرانگری که سالانه به سبب آنفلوآنزا ایجاد می شود."
به همین منظور واحدهای نظارتی ویژه توسط انستیتوی ملی بیماری های واگیر کشور (NICD) بوجود آمد اما این واحدها در نهایت اعلام نمودند سال جاری خبری از شیوع آنفلوآنزا نبوده که در این کشور یک رویداد پزشکیِ بی سابقه شمرده می شود.
آفریقای جنوبی سالانه حدود ۱۱ هزار مرگ ناشی از آنفلوآنزا را ثبت می کند و برنامه های نظارت بر آنفلوآنزای بسیار پیشرفته ای دارد. سه آزمایشگاه جداگانه حدود ۴۰۰۰ نفر را به صورت تصادفی غربال می کنند که در بیشتر سال ها، بیشتر از ۱۰۰۰ مورد آنفلوآنزا را ثبت می کنند. سال جاری اما فقط یک مورد مبتلا شدن به ویروس آنفلوآنزا از این آزمایشگاه ها گزارش شده است.
برخی از کارشناسان دلیل اصلی این پدیده را که "حذف مجازی آنفلوآنزای فصلی" نام گرفته، بسته شدن مرزهای آفریقای جنوبی امسال اعلام نمودند و در شش ماه گذشته فرودگاه هایی مانند قطب بزرگ بین المللی ژوهانسبورگ خلوت بوده اند.
اما برخی کارشناسان دیگر فکر می کنند باآنکه بسته شدن مرزها می تواند موثر بوده باشد، اما اقدامات حفاظتی همه گیر مانند فاصله گذاری اجتماعی، ضد عفونی کردن دست ها و استفاده از ماسک است که تفاوتی واقعی به وجود آورده است.
به گفته این کارشناسان، این وضعیت واقعاً یک آزمایش طبیعی است که به ما نشان میدهد اگر همه ماسک زده و این اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم، در واقع امکان دارد بتوانیم به صورت قابل ملاحظه ای حتی شیوع آنفلوآنزا را کاهش دهیم.
همچنین کودکان دبستانی هم عامل اصلی انتقال آنفلوآنزا هستند و به باور کارشناسان، تعطیلی مدارس امکان دارد تاثیر بیشتری در جلوگیری از آنفلوآنزا نسبت به شیوع کووید-۱۹ داشته باشد که می تواند بعنوان یک دستورالعمل احتیاطی برای بازگشایی مدارس در نیمکره شمالی باشد.
با این حال کارشناسان آفریقای جنوبی در پاسخ به این پرسش که سفارش آنها برای نیمکره شمالی جهان چیست به مکان هایی همچون ایالات متحده آمریکا و با نزدیک شدن به فصل آنفلوآنزا اخطار دادند که آنفلوآنزا، ویروسی غیرقابل پیشبینی است و تجربه آفریقای جنوبی لزوماً در جاهای دیگر تکرار نمی گردد.
بنا بر گزارش سی بی اس نیوز، آنها از سایر کشورها خواستند "چنانکه احتمال وجود یک فصل شدید آنفلوآنزا وجود دارد"، در کنار رعایت اصول و مقررات بهداشتی همینطور با اقداماتی همچون ترویج واکسیناسیون "که یک مداخله خاص است" آماده شوند و بخصوص این سفارش برای کشورهایی است که کمپین های مخالف واکسیناسیون در آنها رواج یافته است.1399/07/03
12:43:21
5.0 / 5
1548
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان