انتقاد اعضای كمیسیون بهداشت از عملكرد بیمه ها در جلسه با رئیس سازمان بیمه سلامت

انتقاد اعضای كمیسیون بهداشت از عملكرد بیمه ها در جلسه با رئیس سازمان بیمه سلامت رژیم آسان: سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس از حضور رئیس سازمان بیمه سلامت ایران در جلسه امروز این كمیسیون آگاهی داد و اظهار داشت كه اعضای كمیسیون بر ضرورت تعیین تكلیف هر چه سریعتر بیمه ها تاكید كرده و بیان نمودند كه چرا هر كدام از بیمه ها روش های مختلفی را اتخاذ می كنند.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: این جلسه با حضور رئیس سازمان بیمه سلامت ایران درباب اقدامات انجام شده و برنامه های آتی سازمان مورد بررسی قرار گرفت. در ابتدا نمایندگان به طرح مشکلات موجود در بحث بیمه پرداختند. بحث عمده این بود که چرا بیمه ها قسمتی از قوانین را رعایت کرده و به اجرای بخش دیگر تمکین نمی کنند. آنها ترجیح می دهند ساده ترین راه را بهره برده که نمونه بارز آن در اجرا نشدن نظام ارجاع است.
وی ادامه داد: یکی دیگر از سوالات این بود که چرا در ارائه بسته های خدماتی بازنگری صورت نمی گیرد و بیمه ها هر کدام روش های خودرا طی می کنند. در این نشست تاکید شد که باید تکلیف بیمه ها برای مردم مشخص شود تا مردم بدانند تا چه سقفی می توانند از بیمه استفاده کنند. درباره پوشش بیمه ای برای بیماران توانبخشی نیز تاکید گردید. مثلا پس از سرطان، بیمار گرفتار مشکل می شود یا اینکه از لحاظ اسکلت عضلانی و عصبی با مشکلاتی مواجه می باشد که بیمه آنها را تحت پوشش قرار نمی دهد. تاکید بر این بود که باید این موارد شناسایی شده و مورد پوشش بیمه قرار گیرد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در آخر اظهار داشت: باتوجه به مشکلات بسیار زیاد بیمه ها و طرح آن از طرف نمایندگان فرصتی برای پاسخگویی رئیس سازمان بیمه سلامت باقی نماند. پس قرار شد در جلسه بعدی حضور پیدا کرده و به سوالات پاسخ دهند.
منبع:

1399/05/27
10:35:53
5.0 / 5
2234
تگهای خبر: بیمار , خدمات , درمان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان