یك سفارش به بیمارانی كه جراحی بای پس قلب انجام داده اند

یك سفارش به بیمارانی كه جراحی بای پس قلب انجام داده اند رژیم آسان: نتایج یك تحقیق نشان میدهد كه پیاده روی صبحگاهی به بیمارانی كه تحت جراحی بای پس قرار گرفته اند كمك می نماید تا خواب بهتری داشته باشند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: به افرادی که بعد از انجام جراحی بای پس قلب گرفتار مشکل بی خوابی می شوند سفارش می شود که پیاده روی صبحگاهی را فراموش نکنند.
بگفته متخصصان مصری، خیلی از بیماران بعد از انجام جراحی بای پس قلب گرفتار مشکل بی خوابی می شوند.
درصورتیکه این شرایط بیش از شش ماه ادامه پیدا کند وضعیت قلب را وخیم کرده و سبب می شود بیمار در معرض جراحی مجدد قرار گیرد. در این شرایط پیدا کردن راهکاری برای بهبود وضعیت خواب بیمار اهمیت پیدا می کند.
در این بررسی پزشکان مصری به بررسی تاثیر ورزش بر خواب پرداختند. آنان ۸۰ بیمار ۴۵ تا ۶۵ ساله را که شش هفته بعد از انجام جراحی بای پس قلب گرفتار مشکل خواب بودند و توانایی عملکردی آنان کاهش یافته بود، مورد مطالعه قرار دادند.
این بیماران به دو گروه تقسیم شدند. از گروهی از آنان درخواست شد تا ورزش های هوازی و از گروهی دیگر درخواست شد تا تلفیقی از ورزش های هوازی و مقاومتی انجام دهند.
پژوهشگران بعد از گذشت ۱۰ هفته دریافتند هر دو برنامه ورزشی موجب بهبود خواب و ظرفیت عملکردی بیماران شده است. هرچند، ورزش هوازی در مقایسه با برنامه ورزشی ترکیبی در بهبود خواب و عملکرد بیمار مفیدتر بوده است.
به گزارش هلث دی نیوز، پژوهشگران تاکید کردند: سفارش ما به این دسته از بیماران که گرفتار مشکل خواب هستند این است که تنها ورزش هوازی انجام دهند چونکه ممکنست ورزش های مقاومتی فشار مضاعفی را بر قلب بیمار وارد کند.
همین طور به سفارش پزشکان، در شرایط کنونی و با وجود همه گیری بیماری کووید ۱۹ و وضعیت حساس تر این افراد در مقابل این بیماری در صورت خروج از منزل و هرگونه فعالیت در فضای آزاد، توجه به سفارش ها و پروتکل های بهداشتی و خصوصاً رعایت فاصله گذاری اجتماعی بسیار حائز اهمیت می باشد.
منبع:

1399/04/18
14:26:07
5.0 / 5
2584
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان