آخرین آمار همه گیری كرونا

آخرین آمار همه گیری كرونا رژیم آسان: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید-19 در حالی 213 كشور و منطقه در جهان را درگیر خود ساخته كه این روند ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۴۳۹ هزار و ۱۹۸ نفر رسیده و تابحال ابتلای هشت میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۷۲ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.
همچنین بنابر تازه ترین آمارها تابحال چهار میلیون و ۲۳۱ هزار و ۶۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تابحال بهبود یافته اند.
در حالی که تا مدتی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل گشته بود اما آفریقا، هند و آمریکای جنوبی خصوصاً برزیل به کانون جدیدی برای شیوع این ویروس تبدیل گشته و سازمان جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.
آمریکا همچنان درصدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.
بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده دو میلیون و ۱۸۲ هزار و ۹۵۰ مبتلا، ۱۱۸ هزار و ۲۸۳ قربانی
۲. برزیل ۸۹۱ هزار و ۵۵۶ مبتلا، ۴۴ هزار و ۱۱۸ قربانی
۳. روسیه ۵۳۷ هزار و ۲۱۰ مبتلا، ۷۰۹۱ قربانی
۴. هند ۳۴۳ هزار و ۹۱ مبتلا، ۹۹۱۵ قربانی
۵. انگلیس ۲۹۶ هزار و ۸۵۷ مبتلا، ۴۱ هزار و ۷۳۶ قربانی
۶. اسپانیا ۲۹۱ هزار و ۱۸۹ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۳۶ قربانی
۷. ایتالیا ۲۳۷ هزار و ۲۹۰ مبتلا، ۳۴ هزار و ۳۷۱ قربانی
۸. پرو ۲۳۲ هزار و ۹۹۲ مبتلا، ۶۸۶۰ قربانی
۹. ایران ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ مبتلا، ۸۹۵۰ قربانی
۱۰. آلمان ۱۸۸ هزار و ۴۴ مبتلا، ۸۸۸۵ قربانی
پس از آن کشورهای ترکیه با ۱۷۹ هزار و ۸۳۱ مبتلا، شیلی با ۱۷۹ هزار و ۴۳۶ مبتلا، فرانسه با ۱۵۷ هزار و ۳۷۲ مبتلا، مکزیک با ۱۵۰ هزار و ۲۶۴ مبتلا، پاکستان با ۱۴۸ هزار و ۹۲۱ مبتلا و عربستان سعودی با ۱۳۲ هزار و ۴۸ مبتلا تابحال بیش از ۱۰۰ هزار بیمار کرونایی را گزارش داده اند.
سپس کانادا با ۹۹ هزار و ۱۴۷ مبتلا، بنگلادش با ۹۰ هزار و ۶۱۹ هزار مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۲۲۱ مبتلا، قطر با ۸۰ هزار و ۸۷۶ مبتلا، آفریقای جنوبی با ۷۳ هزار و ۵۳۳ مبتلا، بلژیک با ۶۰ هزار و ۱۰۰ مبتلا، بلاروس با ۵۴ هزار و ۶۸۰ مبتلا، کلمبیا با ۵۳ هزار و ۶۳ مبتلا و سوئد با ۵۲ هزار و ۳۸۳ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
منبع:

1399/03/27
15:35:31
5.0 / 5
2523
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان