افزایش ۳۰ درصدی خطر مبتلاشدن به بیماری ام اس در بین ساكنان شهرها

افزایش ۳۰ درصدی خطر مبتلاشدن به بیماری ام اس در بین ساكنان شهرها به گزارش رژیم آسان نتایج یك تحقیق نشان داده است خطر مبتلا شدن به بیماری ام اس در بین ساكنان شهرها 30 درصد بیشتر است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است که ساکنان شهرها نزدیک به ۳۰ درصد بیش از افراد ساکن در مناطق روستایی احتمال دارد به بیماری ام اس مبتلا شوند.
بر طبق مطالعات انجام گرفته آلودگی هوا می تواند فاکتور خطرزایی در بروز این بیماری باشد.
پژوهشگران ایتالیایی اظهار داشتند: این مساله به درستی شناخته شده است که بیماری های ایمنی از قبیل ام اس با شاخصهای گوناگون ژنتیکی و محیطی ارتباط دارد. همین طور این باور وجود دارد که آلودگی هوا طی چندین مکانیزم خطر مبتلاشدن به بیماری ام اس را به همراه دارد و یافته های این تحقیق تایید کننده فرضیه های موجود است.
این بیماری خود ایمنی بیشتر در بین افراد ۲۰ تا ۴۰ ساله تشخیص داده می شود و در زنان بیش از مردان رایج است. همین طور احساس خستگی، مشکل در راه رفتن، احساس بی حسی، درد و گرفتگی ماهیچه ها می تواند از علایم این بیماری باشد.
در این بررسی پژوهشگران اطلاعات بیش از ۹۰۰ بیمار مبتلا به ام اس را در منطقه لومباردی در شمال غرب ایتالیا مورد بازنگری قرار دادند. بطور کلی، میزان مبتلاشدن به بیماری ام اس در این منطقه طی ۵۰ سال قبل افزایش ۱۰ برابری داشته و از ۱۶ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال ۱۹۷۴ به حدود ۱۷۰ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۰ رسیده است.
به گزارش رژیم آسان به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پژوهشگران ایتالیایی مشاهده کردند: موارد مبتلاشدن به بیماری ام اس در بین ساکنان بخش هایی با میزان آلودگی پایین کمتر بوده است. این درحالیست که در مناطق شهری که میزان آلودگی هوا بیشتر بوده خطر مبتلاشدن به این بیماری ۲۹ درصد بیشتر بوده است.1399/03/05
22:46:01
5.0 / 5
2766
تگهای خبر: بیمار , بیماری , طب , ماهی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان