رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای كشور:

كرونا مهم ترین چالش جامعه بشری بعد از جنگ جهانی دوم است

كرونا مهم ترین چالش جامعه بشری بعد از جنگ جهانی دوم است به گزارش رژیم آسان رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع موادغذایی كشور، اظهار داشت: كرونا به اذعان خیلی از متولیان بهداشتی بین المللی، مهم ترین چالش جامعه بشری بعد از جنگ جهانی دوم است.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، جلال الدین میرزای رزاز، اضافه کرد: تعداد موارد مبتلا به این بیماری به قدری سریع رو به افزایش است که از ظرفیت درمانی در ایران و خیلی از کشورها فراتر رفته است. این مسله بیشتر از پیش ارجحیت پیشگیری نسبت به درمان را برای نظام سلامت گوشزده کرده است و برهمین اساس و در جهت رسالت ها و وظایف سازمانی، انستیتو تحقیقات تغذیه بلافاصله بعد از شیوع این بیماری در کشور فعالیتهای زیر به سرعت شروع کرد.
وی افزود: تیمی متشکل از اعضا هیئت علمی بیشتر دانشگاه های کشور در مورد تدوین و تالیف گایدلاین های حمایت های تغذیه ای با محوریت و سه موضوعیت گایدلاین و دستورالعمل های تغذیه ای برای جلوگیری از کرونا با تاکید بر تقویت سیتم ایمنی، گایدلاین و دستورالعمل حمایت های جامع تغذیه ی برای بیماران بستری در بیمارستان خصوصاً بیماران بستری در بخش های مراقبت ویژه و گایدلاین و دستورالعمل های تغذیه ای برای دوران نقاهت بعد از کرونا برای کوتاه کردن دوران نقاهت تشکیل شد.
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع موادغذایی کشور بیان نمود: این گایدلاین و دستورالعمل های تغذیه ای جهت استفاده سایر کشورها بلافاصله توسط دفتر بین الملل انستیتو به زبان انگلیسی ترجمه شد.
رزاز افزود: انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور و دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و انجمن تغذیه ایران با استفاده از شبکه گسترده دانش آموختگان تغذیه، طی یک اقدام سریع و هدفمند با بسیج همه امکانات به نیاز اجتماعی دسترسی به اطلاعات تغذیه ای موثق برای مقابله با بیماری کرونا، در چارچوب طراحی و تولید اپلیکیشن تاک (تغذیه، ایمنی و کرونا) کرده اند.
وی اضافه کرد: بعد از یک دوره فشرده ۱۵ روزه با حضور بیشتر از صد نفر در تیم آی تی و تولید محتوا این اپلیکیشن الان از گوگل پلی استور، کافه بازار، مایکت، و به صورت مستقیم از تارنمای اپلیکیشن به آدرس taccpp به صورت مجانی قابل بارگذاری است. در کمتر از یک هفته بعد از رونمایی از تاک، با استفاده از گسترده ترین شبکه مجازی دانش آموختگان تغذیه به بیشتر از ۵۰۰۰ پرسش از جانب کاربران پاسخ داده شده است. علاوه بر این هم اکنون بیشتر از ۱۰ هزار کاربر فعال از این اپلیکیشن استفاده می نمایند که پاسخ به خیلی از سوالات آنها به صورت پیش فرض در اپلیکیشن ارائه شده است.
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع موادغذایی کشور در مورد حضور در شبکه های رادیویی و تلویزیونی در مورد نقش تغذیه برای مقابله با کرونا اظهار داشت: با عنایت به ضرورت تاکید نقش تغذیه برای مقابله با کرونا تابحال در ده ها برنامه رادیویی و تلویزیونی حضور داشتم و بر اهمیت نقش و جایگاه تغذیه تاکید کرده ام که این مشارکت در برنامه ها همچنان ادامه دارد.
وی اضافه کرد: قرارداد تولید حدود ۱۵ موشن گرافی برای انتشار در فضای مجازی در حوزه غذا و تغذیه بسته شده که به تدریج تولید و منتشر می شود.

1399/03/03
14:39:08
5.0 / 5
2568
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تغذیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان