بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه رژیم آسان: ضرورت اصلاح ساختار معاونت شهرسازی، پلیس تجمعات غیرقانونی مالباختگان را مدیریت می كند، نیاز به وسایل توانبخشی در مناطق محروم به صفر رسید، تحصیل 62هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس عادی، 97؛ سال ارتقای كیفیت نان ایرانی، تهران دیگر ظرفیتی برای ساخت و ساز ندارد و انتقاد سخنگوی شورای شهر به موازی كاری 4 معاونت شهرداری از مهمترین عناوین خبرهای اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه هستند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز 50 خبر را روی خروجی خود منتشر كرده است كه بعضی از مهمترین آن ها در ادامه می آید:
ضرورت اصلاح ساختار معاونت شهرسازی/ شهر را با بخشنامه نمی توان اداره كرد
رییس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران بر ضرورت اصلاح ساختار سازمانی معاونت شهرسازی و معماری خبر تاكید كرد.
محمد سالاری با اشاره به ضرورت ساماندهی سیما و منظر شهری اظهار داشت: هرچند كمیته های نمای مناطق در ابتدای راه هستند و اشكالاتی در نحوه فعالیت آنها وجود دارد اما ساماندهی منظر شهری یكی از راهبردهای طرح تفصیلی است كه متاسفانه در گذشته هیچ گونه برنامه عملیاتی در این حوزه اجرا نشده است و اكنون این نگرانی وجود دارد كه رویكرد معاونت جدید درمورد تداوم فعالیت این كمیته ها ابهاماتی تولید شود.
پلیس تجمعات غیرقانونی مالباختگان را مدیریت می كند
فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه همایش فرماندهان و مدیران یگان های انتظامی تهران بزرگ در مورد شیوه برخورد پلیس با تجمعات مالباختگان موسسات مالی اظهار داشت: تلاش میكنیم ضمن اینكه مجری قانون هستیم با بهترین روش برای مدیریت این تجمعات عمل كنیم.
سردار حسین اشتری افزود: همكاران بنده در تهران و سراسر كشور تلاش كرده اند كه این تجمعات را مدیریت كنند و اگر در جایی این تجمعات رخ داد با صحبت و آوردن مدیران مربوطه در میان مردم، این تجمعات را مدیریت كنند. خوشبختانه تابحال اینگونه بوده و امیدواریم به همین روند پیش برود و مساله اصلی این موسسات هم با پیگیری مسئولان مرتبط حل شود.
وی در پاسخ به این سوال كه اصلی ترین چالش های نیروی انتظامی در تهران چیست؟ اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت امنیتی تهران خوب است و همكاران من با اجرای طرح هایشان برخورد لازم را با افراد سودجو و فرصت طلب و آنهایی كه آسایش مردم را سلب می كنند، انجام می دهند.
نیاز به وسایل توانبخشی در مناطق محروم به صفر رسید
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی اظهار داشت: نیاز به وسایل توانبخشی در مناطق محروم تقریبا به صفر رسیده است.
دكتر نحوی نژاد با اشاره به اینكه در لایحه حمایت از معلولان خیلی از آرزوها و آمال های این افراد در نظر گرفته شده كه نقطه قوت دولت است، تصریح كرد: خیلی از مسائل معلولین در این لایحه در نظر گرفته شده است و جلسات و مكاتبات عدیده ای با دستگاه ها انجام شده است. همینطور توانبخشی مبتنی بر خانواده هم از مسائلی است كه به دنبال آن هستیم.
تبدیل سوله بحران به شهربازی توسط نورچشمی مدیران قبلی شهری
رییس كمیته بودجه شورای شهر تهران از واگذاری سوله مدیریت بحران منطقه 4 به نورچشمی مدیران قبلی شهرداری اطلاع داد.
مجید فراهانی با اشاره به اینكه بعنوان نماینده مردم تهران متاسفم كه باید اعلام كنم از 102 سوله مدیریت بحران پایتخت تنها 22 سوله بعنوان پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران در اختیار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است اظهار داشت: بقیه سوله ها یا به ورزشگاه تبدیل شده و یا بعنوان فضای كسب و كار و كاربری های غیرمعقول بدل شده كه هرجایی را می توان برایشان متصور شد جز اینكه در پایگاه مدیریت بحران برپا شوند.
رییس كمیته بودجه شورای شهر تهران اضافه كرد: به شهردار تهران و رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران تذكر می دهم كه هرچه سریع تر نسبت به تخلیه و تحویل پایگاه های مدیریت بحران اقدام كنند گفت؛ چون كه زلزله خبر نمی كند و باید هر لحظه آماده وقوع حادثه ای باشیم.
هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای همه افراد/ پیش بینی وزش باد شدید در تهران
مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: وضعیت كیفی هوای پایتخت طی امروز در آستانه شرایط ناسالم برای همه افراد جامعه است و انتظار می رود تا فردا این شرایط در بیشتر مناطق شهر تهران همچنان تداوم داشته باشد.
حسین شهبازی ادامه داد: با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز پنجشنبه ( ۱۶ آذر) در بعضی ساعات بعد ازظهر و بخصوص شبانگاه وزش باد شدید به بزرگی ۸ تا ۱۰ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - شمال غربی و بارش باران پیش بینی می گردد.
ادامه داد: با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز پنجشنبه ( ۱۶ آذر) در بعضی ساعات بعد ازظهر و بخصوص شبانگاه وزش باد شدید به بزرگی ۸ تا ۱۰ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - شمال غربی و بارش باران پیش بینی می گردد.
تحصیل 62هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس عادی
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور با اشاره به اینكه رویكرد ما رویكرد عادی سازی است و تلاش می كنیم تا جایی كه می گردد دانش آموزان با نیازهای ویژه در كنار دانش آموزان عادی درس بخوانند اظهار داشت: هم اكنون 62 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در طرح تلفیقی در مدارس عادی داریم.
مجید قدمی با اشاره به اینكه رویكرد حاكم بر مدارس ما رویكرد جهانی است اظهار داشت: در طول تاریخ سه دوره داریم دوره اول طرد افراد با نیازهای ویژه بود. دوره دوم حدود 150سال پیش، دوره پذیرش مشروط را داشتیم و امروز نگاه پذیرش بی قید و شرط است. در این دوره رویكرد ما رویكرد عادی سازی است و تلاش می كنیم تا جایی كه می گردد دانش آموزان با نیازهای ویژه در كنار دانش آموزان عادی درس بخوانند.
اقدامات سپاه، كار فوق امدادی برای رفع محرومیت است
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اقدامات سپاه در عرصه محرومیت زدایی اظهار نمود: اقدامات سپاه پاسداران به شكلی كار فوق امدادی برای رفع محرومیت است.
پرویز فتاح رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) در مراسم افتتاح ۴ هزار و ۱۵۰ پروژه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: كار كمیته امداد رسیدگی به محرومان است و سپاه هم دقیقا همین كار را انجام می دهد و حتی می توان گفت اقدامات سپاه پاسداران به شكلی كار فوق امدادی برای رفع محرومیت است.
97؛ سال ارتقای كیفیت نان ایرانی/ نوشابه های انرژی زا، اولویت بعدی
مدیركل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه اولویت این سازمان در سال آینده توجه به كیفیت نان و فرآورده های آردی است، اظهار داشت: بر این اساس به شكلی سال آینده سال ارتقاء كیفیت نان در كشور است.
دكتر بهروز جنت تصریح كرد: یكی ازبرنامه های اصلی ما برای سال آینده توجه به نان و فرآورده های آردی است. بر این اساس تلاش می كنیم كه اولا بتوانیم نان مصرفی مردم را از نظر میزان نمك اصلاح كرده و در عین حال سایر بهبوددهنده ها و مخمرها را به آن اضافه كنیم. بر این اساس به شكلی سال آینده سال ارتقاء كیفیت نان در كشور است.
تهران دیگر ظرفیتی برای ساخت و ساز ندارد/طرح جدید شهرداری تهران برای نوسازی بافت های فرسوده
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاكید بر اینكه شهر تهران دیگر ظرفیتی برای ساخت و سازهای وسیع ندارد اضافه كرد: باید در بازنگری طرح تفصیلی به ابعاد كیفی بیشتر توجه كنیم؛ چیزی كه در طرح تفصیلی فعلی به آن كمتر توجه شده است.
مهدی حجت درمورد نوسازی و ایمن سازی مراكز علمی و بیمارستان ها در سطح شهر تهران هم اظهار داشت: نوسازی و ایمن سازی این مناطق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد اما نكته قابل توجه این است كه شهرداری با عنایت به محدودیت های مالی نمی تواند به صورت مستقیم در این حوزه وارد شود. این مراكز هر یك مسوول دارند و باید آنها در مورد اصلاح مشكلات مراكز اقدام كنند. در همین راستا وزارت بهداشت طرحی را برای ساخت ساختمان جدید در حیاط برخی بیمارستان ها عرضه كرده به شكلی كه زمین كنار بیمارستان برای ساخت ساختمان جدید اختصاص یابد و بعد از تكمیل و انتقال بیمارستان به این ساختمان جدید ساختمان قدیمی تخریب و بعنوان حیاط بیمارستان جای گذاری شود.
انتقاد سخنگوی شورای شهر به موازی كاری 4 معاونت شهرداری/ شورا به اندازه كافی در جریان برنامه های نوسازی نیست
عضو كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران بر ضرورت ارتباط بیشتر شورا و معاونت شهرسازی شهرداری تهران تاكید كرد.
علی اعطا همینطور با اشاره به اینكه بررسی های انجام شده نشان داده است كه خیلی از طرح هایی كه در معاونت شهرسازی و معماری تهیه می گردد در قفسه ها مانده و خاك می خورد، اظهار داشت: این طرح ها در معاونت شهرسازی مورد استفاده قرار نمی گیرد و در كتابخانه آرشیو می گردد كه باید نسبت به این مورد توجه جدی تری داشته باشیم چراكه با گذشت زمان گاها این طرح ها قابل استفاده مجدد هم نیست.
سخنگوی شورای شهر تهران اضافه كرد: لازم است هماهنگی شورا و معاونت شهرسازی بیشتر شود چراكه در بحث بافت فرسوده شهرداری به اتفاق دولت كارهایی را انجام می دهد اما شورا به اندازه كافی در جریان نیست یا در بحث طرح تفصیلی ما در شورا كارگروه هایی از جامعه متخصصان تشكیل داده ایم كه ببینیم اگر بازنگری در طرح تفصیلی لازم است، با چه نگاهی این مهم انجام شود كه لازم است با وفاق بیشتری این كار را پیش ببریم.
احداث مراكز تحقیقاتی در استانهای معلول خیز /بررسی لایحه حمایت از معلولان ظرف هفته آتی در مجلس
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: حدود 1. 5 میلیون معلول شدید در كشور داریم كه این آمار قابل توجه است.
علی ربیعی در نشستی با حضور سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه معلولان و موسسات فعال در این زمینه اظهار داشت: بیش از 30 میلیون سالمند در سال 2050 و حدود 14 میلیون هم در 10 سال آینده از مباحثی بود كه در بررسی های علمی به آن دست یافتیم. همینطور علل محرومیت را هم در بعضی استان ها بررسی نموده و در استان های معلول خیز هم مراكز تحقیقاتی احداث و راهكارهای منطقه ای هم عرضه شده است.
وی همینطور به بانك اطلاعاتی معلولان هم اشاره كرد و اظهار داشت: بانك اطلاعاتی از وضعیت معلولان یكی از اقداماتی بود كه از روستاها شروع شد و قصد داریم این بانك اطلاعات را تا امسال به اتمام برسانیم. یعنی در حقیقت فرد معلول به شكلی رصد مددجویی شده و طی دسته بندی هایی كدهای مخصوصی به آنها تعلق می گیرد.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
97؛ سال ارتقای كیفیت نان ایرانی/ نوشابه های انرژی زا، اولویت بعدی
بسیاری از مشكلات روحی پایه ژنتیكی دارند
تهران دیگر ظرفیتی برای ساخت و ساز ندارد/طرح جدید شهرداری تهران برای نوسازی بافت های فرسوده
تصادف مرگبار یك پژو با اتوبوس در آزادراه زنجان - قزوین
انتصاب دستیار وزیر رفاه در امور حقوق شهروندی1396/09/16
16:10:51
5.0 / 5
5905
تگهای خبر: غذا , نوشابه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان