سازمان نظام پزشكی تاكید كرد

فاصله گذاری هوشمند نیازمند كنترل و نظارت جدی

فاصله گذاری هوشمند نیازمند كنترل و نظارت جدی به گزارش رژیم آسان سازمان نظام پزشكی در اطلاعیه ای ضمن اعلام نگرانی درباره شرایط اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اعلام نمود كه بدون در نظر گرفتن لوازم علمی و اجرایی این طرح، زحمات گذشته همه مردم و مسئولین و كادر پزشكی به هدر رفته و تهدیدهای جدی در مورد اوج گرفتن مجدد بیماری پیش رو خواهد بود.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در بیانیه سازمان نظام پزشكی درباره ادامه كنترل و مدیریت كووید-۱۹ در كشور، آمده است: « سازمان نظام پزشكی كشور بنا به رسالتی كه قانون بر عهده اش نهاده است، وظیفه خود می داند روند اقدامات حوزه سلامت را كه یك سوی آن جامعه پزشكی و سوی دیگر آن مردم قرار دارند را دائماً رصد كرده و پیگیر هدف والای سلامت مردم باشد.

این روزها كنترل و مدیریت ویروس كرونا در كشور می رود تا با سیاست «فاصله گذاری هوشمند» وارد فاز جدید خود شود و پر واضح است كه انتظار نخبگان و قاطبه مردم آن باشد كه هر سیاستی به كنترل مناسب تر و مدیریت مؤثرتر این بیماری انجامیده و دغدغه های مردمی و كاركنان بخش درمان را برای كاركرد مناسب تر كمتر نماید. اعتقاد ما بر آن است كه مدل فاصله گذاری هوشمند احتیاج به آموزش تمام پرسنل و افرادی دارد كه از این مدل بهره مند می شوند و همینطور نیاز مبرم به آموزش مردمی دارد كه با این شرایط مواجه خواهند شد و بدیهی است این مدل و هر مدل فاصله گذاری دیگر علاوه بر آموزش های فراگیر، احتیاج به كنترل جدی، ابزار مشخص برای نظارت و اعمال محدودیت های لازم دارد.

از دیگر سو به این مهم هم واقفیم كه با اینكه راه اندازی فعالیتهای اقتصادی هدف اصلی اعلام فاصله گذاری هوشمند بوده است، ولی بدون در نظر گرفتن لوازم علمی و اجرایی، زحمات گذشته همه مردم و مسئولین و كادر پزشكی به هدر رفته و تهدیدهای جدی در مورد اوج گرفتن مجدد بیماری پیش رو خواهد بود.

در ارزیابی های علمی و اپیدمیولوژیك، اجرای این مدل وقتی ممكن و مفید می باشد كه تعداد و آمار واقعی مبتلایان به حدی كم باشد كه قابل رصد و ارزیابی نه تنها افراد، بلكه خانواده ها با تست های دقیق آزمایشگاهی و كنترل فعال موارد، میسر باشد.

بدیهی است با عنایت به موارد فوق الذكر برای همه كشور و شهرهای مختلف نمی توان نسخه واحدی نوشت. عرضه یك دستورالعمل برای همه شهرهای كشور، بدون توجه به تفاوت شیوع و آمار واقعی مبتلایان و لوازم نظارتی، ضروری و دقیق امكان افزایش و تسری بیماری را در همه شهرها افزایش خواهد داد.

اعلام نگرانی سازمان نظام پزشكی به علت شرایط اجرایی پیش رو است چندان كه در شهر تهران كه هنوز مشمول این مدل نشده این روزها خیلی از مراكز خرید و میادین میوه و تره بار و پارك ها، محل تجمع كنترل نشده و بدون ضابطه های بهداشتی افراد شده است و هم این نگرانی به علت فاصله بسیاری است كه چه در مورد آمار اعلامی وزارت بهداشت و چه با عنایت به آمار واقعی مبتلایان با حد علمی پذیرش فاصله گذاری هوشمند وجود دارد.

این در حالیست كه علیرغم ثبت مشاغل بازگشایی شده در سامانه وزارت بهداشت، در مورد امكان اجرایی اعمال نظارت و كنترل اصول بهداشتی تردید جدی وجود دارد.

توصیه اخیر سازمان جهانی بهداشت و خیلی از كشورهایی كه شرایط مشابه ایران دارند، تمدید كنترل های مؤثر و اعمال نظارت ها برای مدت زمان بیشتر تا رسیدن به حد قابل قبول شیوع برای اعمال فاصله گذاری هوشمند و حداقل تا ۱۲ اردیبهشت بوده است.

امید است در این شرایط خطیر اتخاذ تصمیم های صحیح و با عنایت به همه ابعاد و اثرات این بحران و با رعایت اولویت قطعی اصل سلامت مردم مورد توجه مسئولین محترم قرار گیرد.»1399/01/24
15:05:55
5.0 / 5
2993
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان