متناسب با سن كودك در مورد كرونا صحبت كنید

متناسب با سن كودك در مورد كرونا صحبت كنید به گزارش رژیم آسان این روزها به علت اخبار كرونایی كودكان هم امكان دارد مانند بزرگسالان تحت تأثیر شرایط بوجود آمده قراربگیرند و گرفتار اضطراب شوند اما با این تفاوت كه امكان دارد همچون بزرگترها نتواند در مورد این ویروس صحبت كنند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، سفارش می شود با در نظر گرفتن سن كودك در مورد شرایطی كه در آن به سر می بریم صحبت كنید و به وی اطلاعات متناسب با سنش را بدهید.
امكان دارد كودكان در اثر استرس و یا نگرانی بیش از اندازه گرفتار علائمی مثل حالت تهوع، استفراغ، اسهال، گریه، بی قراری، پرخاشگری، كاهش اشتها و یا اختلال خواب شوند. به یاد داشته باشید این علایم چنانچه ناشی از استرس باشد طبیعی است و با كاهش استرس این نشانه ها هم كم می شود ولی در صورت تكرار و طولانی شدن این علایم بیشتر از دو یا سه روز حتما با پزشك مشورت كنید.
در این گونه مواقع بهتر است تا حد امكان در مورد كمیت و كیفیت عملكرد كودكان و دانش آموزان آسان بگیرید. برای مثال اگر در فصل امتحانات هستند و نگران نتیجه هستند، به آنها اطمینان بدهید كه اولیاء مدرسه حتما خودشان برای این شرایط فكری خواهند كرد و یا فرصت جبران خواهند داد.
به كودكان بگویید طبیعی است كه استرس داشته باشند و نگران خود یا نزدیكان باشند ولی نشانه های اضطراب بیش از اندازه و غیرطبیعی را هم به آنها آموزش دهید. آنها را تشویق كنید نگرانی هایشان را با شما در بین بگذارند و در صورتیكه استرس زیادی داشتند از پزشك، روانپزشك یا روانشناس كمك بگیرید. كودكان درشرایط بحران و بعد از وقوع حوادث ناگوار بیش ازهر زمان دیگری احتیاج به بازی و تفریح دارند. بازی سبب منحرف كردن توجه آنان از استرس می شود وبه آنها آرامش می دهد. تلاش كنید برنامه های سرگرمی و بازی كودكان را در منزل بیشتر كنید.
روش های آرامسازی را با كودكان تمرین كنید. برای مثال می توانید در منزل روش های آرام سازی عضلانی، تنفس عمیق، تجسم خلاقانه را تمرین كنید. یكی از تمرین های آرام سازی برای كودكان نقاشی كردن است؛ به كودكان كمك كنید در مورد موضوعی كه نسبت به آن ترس و یا نگرانی دارند نقاشی بكشند. تمرین دیگر قصه گویی است به كودكان كمك كنید موضوعی كه نسبت به آن ترس و یا نگرانی دارند را به صورت داستان یا قصه بازگو كنند.
همینطور بازی داستان نویسی روش دیگری برای آرام كردن كودكان است به این شكل كه به كودكان كمك كنید با استفاده از یك كاغذ و قلم یك داستان را شروع كنند و در بالای صفحه یك یا چند خط در مورد داستان خود بنویسند و سپس كاغذ را به كودك یا فرد دیگری كه كنارش هست بدهد تا ادامه داستان را بنویسد كاغذ را به همه كودكان و افرادی كه در آن جمع حضور دارند بدهید تا هر نفر قسمتی از داستان را تكمیل كند و درنهایت به دست نخستین نفر برسد و سپس داستان نهایی را برای همه بخواند، این كار علاوه بر اینكه سبب سرگرمی و انحراف فكر كودكان از افكار مزاحم و استرس زا می شود در بسیاری مواقع سبب خنده و شادی و احساس آرامش و لذت در آنها خواهد شد.
بنابر اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، ضمن صحبت با كودكان در مورد شرایط، آنها را در جریان جزئیات وقایع مانند تعداد مبتلایان و یا مرگ و میر ناشی از بیماری كرونا قرار ندهید. تاحد امكان اخبار را در حضور كودكان دنبال نكنید. از جانب دیگر حفظ نظم برنامه های روزمره كودك مانند خواب و غذا و بازی بسیار مهم می باشد. درصورت احتیاج به كمك های تخصصی، كودكان را به مراكز خدمات جامع سلامت، درمانگاه ها، بیمارستان ها و یا هر مركز درمانی كه در دسترس شماست ببرید.1398/12/08
10:12:23
5.0 / 5
3755
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان