ستاری در مراسم تقدیر از توانمندی های تولید صنایع دارویی اعلام كرد

اضافه شدن ۵ واكسن جدید به چرخه واكسیناسیون كشور در سال ۹۹

اضافه شدن ۵ واكسن جدید به چرخه واكسیناسیون كشور در سال ۹۹ به گزارش رژیم آسان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه سال آینده پنج واكسن جدید به چرخه واكسیناسیون كشور اضافه می شوند، اظهار داشت: واكسن های HPV، آنفلوآنزا، پنوموكوك، روتاویروس و لیشمانیا همچون این واكسن ها هستند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، سورنا ستاری امروز در مراسم تقدیر از توانمندی های تولید صنایع دارویی و تجهیزات پزشكی با اشاره به اینكه صنعت داروسازی و تجهیزات پزشكی جزو افتخارات كشور هستند، اظهار نمود: تمام اعضای این سیستم را در اختیار داریم، بطوریكه در این عرصه شركت های ایرانی در حال فعالیت هستند و نیروی انسانی كافی در این صنعت وجود دارد و از طرف دیگر شاهد كاهش خروج داروسازان از كشور هستیم.
وی با اشاره به توانمندی های شركت های تجهیزات پزشكی در زمینه تولید محصولی مانند شتاب دهنده و سایر محصولات، اظهار داشت: این صنعت از توانایی بسیار خوبی برخوردار است، به شكلی كه می توانیم ایده ها را به سرعت به محصول تبدیل نماییم. البته وجود سازمان غذا و دارو یكی از علل موفقیت این حوزه محسوب می شود، كاش ما در سایر وزارتخانه ها همچون وزارت نفت سازمانی مثل غذا دارو داشتیم تا وقتی محصولی تولید می شود بتوانند به راحتی آن محصول را ثبت كنند و وارد بازار شود.
ستاری با اشاره به اینكه ۱۰۰ شركت در حوزه سلول های بنیادی در حال فعالیت هستند، اشاره كرد: تلاش خواهیم كرد تا این شركت ها را تقویت نماییم.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای تولید داروها در كشور، توضیح داد: یك شركت داخلی برنامه ریزی برای تولید انسولین را آغاز نموده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه سال آینده ۵ واكسن جدید به چرخه واكسیناسیون كشور اضافه می شوند، اظهار داشت: واكسن های HPV كه در مراحل پایانی تایید هست، آنفلوآنزا، پنوموكوك، روتا ویروس و لیشمانیا همچون این واكسن ها هستند.
وی با اشاره به اینكه تجهیزات پزشكی نیز از اولویت های معاونت علمی ریاست جمهوری است، اشاره كرد: پیچیدگی دستگاه ها شناسایی شد و به دنبال پشتیبانی از تولیدكننده داخلی هستیم.
ستاری درانتها با اشاره به اینكه باید از تحریم ها بعنوان یك فرصت برای تقویت صنایع داخلی استفاده نمائیم، اظهار داشت: سالانه حدود ۲۵۰ الی ۳۰۰ میلیون یورو صرف واردات سموم می شود كه این حركت باید به سمت تولید بیوتك برود. باید از این طریق بتوانیم آینده خوبی را برای جوانان و ایجاد اشتغال در كشور داشته باشیم.

منبع:

1398/11/28
13:47:00
5.0 / 5
3981
تگهای خبر: پزشك , تولید , دارو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان