اخطار بانك مركزی آمریكا نسبت به كرونا

اخطار بانك مركزی آمریكا نسبت به كرونا به گزارش رژیم آسان بانك مركزی آمریكا اعلام نمود ویروس كرونا می تواند یك تهدید جدی برای اقتصاد جهانی باشد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از فاكس بیزینس، بانك مركزی آمریكا در اطلاعیه ای اعلام نمود كه با وجود كاهش رشد بخش تولید و هم چنین كاهش رشد اقتصادی در سطح جهان، خطر وقوع ركود در اقتصاد آمریكا تا حد زیادی از بین رفته است. این بانك از حل و فصل نسبی اختلافات تجاری آمریكا با چین به عناون یكی از عوامل كمك كننده به تقویت رشد اقتصای نام برد و اضافه كرد: حالا نشانه هایی از بازگشت اقتصاد به ریل ثبات پدیدار شده و مخارج مصرف كنندگان هم در سطح بالایی باقی مانده است.
در شرایطی كه ویروس كرونا جان بیشتر از ۷۲۰ نفر را در شرق آسیا گرفته و بیشتر از ۳۱ هزار نفر را هم مبتلا كرده است؛ فدرال رزرو از این ویروس بعنوان یك ریسك جدید بر سر راه اقتصاد جهانی نام برده كه می تواند نتایج گسترده ای را برای رشد اقتصادی چین و دیگر كشورها داشته باشد.
جروم پاول، رئیس بانك مركزی آمریكا هم به تازگی در جمع اعضای هیات مدیره فدرال رزرو گفته بود كه بیماری ویروسی جدید می تاوند فعالیتهای اقتصادی چین را گرفتار اختلال كند و این مسئله می تواند دارای نتایج جهانی باشد. پاول با بیان این كه بانك مركزی با دقت تحولات مربوط به كرونا را زیر نظر دارد اضافه كرد: این یك مسئله خیلی جدی است.
مقرر است بانك مركزی آمریكا بزودی گزارشی را از وضعیت اقتصادی این كشور به كنگره تقدیم كند. انتظار می رود محتوای این گزارش تا حد زیادی مبین مواضع این بانك در مورد نرخ بهره و سیاست های پولی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۰ باشد. بانك مركزی آمریكا حالا نرخ بهره را در سطح ۱.۵ تا ۱.۷۵ درصدی قرار داده است.
بانك مركزی آمریكا در بیانیه خود اعلام نمود: به عقیده كمیته سیاست گذاری پولی، نرخ بهره هم اكنون در سطح مناسبی قرار دارد بخصوص در شرایطی كه نرخ تورم هم در محدوده دو درصدی حفظ شده است.1398/11/19
21:08:25
5.0 / 5
4045
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان