40 میلیون ایرانی بیمه سلامت دارند

40 میلیون ایرانی بیمه سلامت دارند به گزارش رژیم آسان ایسنا/همدانمدیركل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت كشور با اشاره به اینكه 40 میلیون نفر در كشور تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند، اظهار داشت:  طرح استحقاق سنجی در 605 بیمارستان كشور اجرایی شده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر مهدی قنادی چهارشنبه ۸ آبان در همایش هفته بیمه سلامت در استان همدان، اظهار نمود: از جمعیت ۴۰ میلیونی تحت پوشش بیمه سلامت در كشور ۳۳ میلیون نفر به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت برخوردار می باشند.
وی با اشاره به اینكه عدم توازان منابع و مصارف و تأمین مالی پایدار چالش بزرگ سازمان بیمه سلامت بوده است، اشاره كرد: بااینكه توازن منابع و مصارف و تأمین مالی پایدار اهمیت زیادی دارد، دیدگاه مناسبی برای آن شكل نگرفت اما با شكل گیری طرح تحول نظام سلامت اقداماتی در امتداد بهبود عملكرد و سرویس دهی انجام گرفت.
قنادی اضافه كرد: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشكی در استانها با كمترین بودجه خدمات را تا سطح روستاها برده اند به طوریكه در استان ها موردی از عدم تأمین دارو را نداشته ایم.
وی با تاكید بر اینكه بیمه سلامت برای همه است، بیان كرد: همه اداره كننده بیمه سلامت هستیم و سود آن برای همه مردم است.
مدیركل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت كشور تصریح كرد: هم اكنون به دنبال شفاف كردن عملكردهای موجود هستیم كه در این راستا اجرای راهنمای بالینی در ۴۷۰ مورد، استقرار سازمان الكترونیكی و طرح استحقاق سنجی انجام گرفته است.
وی ابا بیان اینكه سامانه تأیید خدمت و دارو در امتداد كنترل هزینه ها اجرا شده است، به اجرای طرح استحقاق سنجی اشاره نمود و اظهار داشت: طرح استحقاق سنجی در امتداد حذف دفترچه و مصرف كم كاغذ انجام می گیرد، در واقع به دنبال این هستیم كه بیمار با كد ملی خدمات مورد نیاز خودرا دریافت كند.
قنادی با اشاره به اینكه نسخه نویسی الكترونیك در ۲۰۳ شهر كشور اجرا می شود، اشاره كرد: رسیدگی الكترونیكی اسناد بستری در ۳۵۰ بیمارستان كشور اجرایی شده است.
مدیركل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت كشور با اشاره به اینكه سامانه ۱۶۶۶ در استان ها به صورت جزیره ای وجود داشت، بیان كرد: امروز خدمات دهی به صورت متمركز و شبانه روزی انجام می گیرد و تمام مردم با این سامانه به صورتی بر مراكز نظارت دارند.
قنادی اظهار نمود: هم اكنون ۹۰ درصد خدمات بستری و ۷۰ درصد خدمات سرپایی تحت پوشش بیمه سلامت هستند كه ۵۱۰۰ خدمت، ۲۴۰۰ قلم دارو و ۵۰ هزار قلم تجهیزات پزشكی را شامل می شود.
وی با تاكید بر اینكه توسعه پزشك خانواده و نظام ارجاع را در دستور كار داریم، اشاره كرد: هم اكنون اعتبار روستایی برای اجرای این طرح ۲۸ هزار میلیارد ریال بوده كه در ۳۹۴۶ مركز سلامت با ۱۲ نوع خدمت تحت پوشش قرار می دهد.
این مقام مسئول با اشاره به بیمه الزامی سلامت تصریح كرد: این بیمه برای اقشار لطمه پذیر درنظر گرفته شده كه بزودی برای دهك های یك، دو و سه رایگان و دهك چهار به صورت ۵۰ درصد تخفیف اجرا می گردد و با این كار ۱۰ درصدی كه فاقد پوشش جمعیتی هستند، بیمه می شوند.
منبع:

1398/08/09
16:49:52
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خانواده , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان