وزیر بهداشت سودان مطرح كرد

انتقال تجارب سلامت كشورها در اجلاس وزرای بهداشت كشورهای منطقه مدیترانه شرقی

انتقال تجارب سلامت كشورها در اجلاس وزرای بهداشت كشورهای منطقه مدیترانه شرقی به گزارش رژیم آسان وزیر بهداشت سودان اظهار داشت: كشورهایی كه در اجلاس وزرای بهداشت كشورهای منطقه مدیترانه شرقی شركت دارند، كشورهایی هستند كه اقدامات و تجارب بسیار خوبی در زمینه بیماری هایی همچون سل، ایدز و كاهش مرگ و میر مادران و كودكان داشته و به توفیقاتی دست یافته اند و می توانند در این زمینه ها همكاریهای دوجانبه و چندجانبه داشته و به همدیگر كمك كنند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، اكرم التوم در بدو ورود به تهران با تقدیر از سازمان بهداشت جهانی و وزرای بهداشت منطقه و هیات های همراه آنها جهت شركت در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی و همین طور از كشور جمهوری اسلامی ایران كه میزبان این نشست است، اظهار داشت: نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران توانسته است از طرق مختلف دسترسی مردم را به خدمات بهداشتی فراهم آورد و با روش های مختلف پوشش های خوبی در حوزه بهداشتی داشته است. سلامت مردم در گرو مشاركت های مردمی و هماهنگی های بین بخشی بوده و نكته مهم این كه لحاظ سلامت در تمامی سیاست های توسعه ای، بسیار پر اهمیت است.
وزیر بهداشت سودان با اشاره به اینكه اگر كشورها بتوانند به عوامل موثر بر سلامت مثل فقر، بی سوادی و مشكلات اقتصادی و دسترسی به آب شرب سالم برسند، بطور قطع پیشرفت های بیشتری در زمینه سلامت خواهند داشت، اشاره كرد: باید هر دو كشور ایران و سودان با عنایت به موقعیتی كه دارند به مسئله سلامت اهمیت ویژه ای دهند و از سازمان جهانی بهداشت برای ایجاد زمینه های مناسب برای بهبود سایر نیازهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی كمك گیرند.
وی اظهار نمود: از ۲۲ كشور منطقه كه در این اجلاس شركت دارند، كشورهایی هستند كه اقدامات بسیار خوبی در زمینه بیماری هایی همچون سل، ایدز و كاهش مرگ و میر مادران و كودكان داشته و به توفیقاتی دست یافته اند و می توانند در این زمینه ها همكاریهای دوجانبه و چندجانبه داشته و به همدیگر كمك كنند.
اكرم التوم ابراز امیدواری كرد این اجلاس، ساختار لازم را برای همكاری كشورهای شركت كننده ایجاد كند و اظهار داشت: انتظار داریم كه اسناد و توافقاتی كه در این اجلاس منعقد می شود، بتواند به نفع تمام مردم منطقه باشد.
بنابر اعلام وبدا، او در آخر اشاره كرد: مردم منطقه ما همواره شایسته دریافت خدمات بهتر هستند و باید حق خودرا از كشورهای دیگر بگیرند.
منبع:

1398/07/22
13:08:54
5.0 / 5
4114
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان