جمع آوری نوعی داروی معده توسط شركت دارویی انگلیس

جمع آوری نوعی داروی معده توسط شركت دارویی انگلیس به گزارش رژیم آسان یك شركت داروسازی انگلیسیِ چندملیتی اعلام نمود كه مبادرت به جمع آوری داروی شناخته شده معده معروف به ˮزانتاكˮ از تمامی بازارهای دارویی كرده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، شركت داروسازی "گلاكسواسمیت كلاین" چند روز بعد از آنكه سازمان غذا و داروی آمریكا از وجود سطح غیرقابل قبول تركیبی سرطان زا در داروی معده با نام تجاری زانتاك اطلاع داد به جمع آوری این دارو از تمامی بازارها اقدام نمود.
اداره نظارت دارویی انگلیس در بیانیه در اینباره اعلام نمود: شركت داروسازی گلاكسواسمیت كلاین چهار داروی نسخه ای زانتاك - شربت، آمپول و قرص هایی با دوز ۱۵۰ و ۳۰۰ میلی گرمی - را به علت احتمال وجود ماده سرطان زای N-nitrosodimethylamine جمع آوری كرده است.
این نهاد همینطور اضافه كرد: با این وجود محصولات دارویی زانتاك با دوز ۷۵ میلی گرم كه توسط شركت های دارویی دیگر تولید می شوند، شامل طرح جمع آوری نشده اند.
زانتاك كه با نام عمومی رانیتیدین عرضه می شود، جدیدترین دارویی است كه وجود ناخالصی سرطان زا در آن مشاهده شده است. بعلاوه از سال قبل در این كشور چندین مورد داروی مربوط به فشارخون و نارسایی قلبی به علل خطرزا بودن برای سلامتی از بازار دارویی جمع آوری شده اند.
به گزارش روزنامه گاردین، كارشناسان این شركت دارویی در حال بررسی بیشتر منبع ماده سرطان زای N-nitrosodimethylamine هستند.1398/07/17
15:14:37
5.0 / 5
4817
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان