معاون وزیر بهداشت خبر داد

پیش بینی بیمارستان های محلی برای شهرهای زیر ۵۰هزار نفر

پیش بینی بیمارستان های محلی برای شهرهای زیر ۵۰هزار نفر به گزارش رژیم آسان معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: وزارت بهداشت در حال تدوین سندی با عنوان ˮ سطح بندی تخت های بیمارستانیˮ جهت مدیریت خدمات سرپایی و بستری است و بر طبق این سند برای شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت، بیمارستان محلی در نظر گرفته خواهد شد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر قاسم جان بابایی در مراسم سومین كنگره بین المللی ساخت بیمارستان و مدیریت منابع و تجهیزات كه در دانشگاه علوم پزشكی ایران برگزار شد، اظهار نمود: هم اكنون بیشتر از ۱۴۰ هزار تخت بیمارستانی در سراسر كشور فعال است كه به مردم خدمات بهداشتی و درمانی مناسبی ارائه می دهند.
وی با بیان این كه ایجاد مراكز بهداشتی درمانی و یا بیمارستان های محلی در شهرهایی با جمعیت كم می تواند میزان بهره مندی و رضایت مندی از خدمات را افزایش دهد، اشاره كرد: ضریب اشغال تخت، گردش تخت و بیمارپذیری همچون عوامل مهمی هستند كه در توزیع بیمارستانی باید لحاظ شود.

جان بابایی اظهار داشت: اختلاف جدی در متوسط اقامت بیمارستان های كوچك بخش دولتی و خصوصی وجود دارد. بیمارستان های خصوصی با تعداد تخت كمتر موفق تر هستند چونكه بیشتر بیماران سرپایی و عمل جراحی محدود را پذیرش می كنند.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: هم اكنون در بیشتر بیمارستان های كشور خدمات بهداشتی، درمانی ارائه شده ما در سطح خوبی است و هیچ تفاوتی با بیمارستان های موجود در كلانشهرها ندارند.

وی اضافه كرد: وزارت بهداشت در حال تدوین سندی با عنوان " سطح بندی تخت های بیمارستانی"، جهت مدیریت خدمات سرپایی و بستری است. بر طبق این سند برای شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت، بیمارستان محلی در نظر گرفته خواهد شد.
وی اظهار داشت: در شرایط كشور ما با عنایت به اینكه ۹۰ درصد خدمات به مردم به صورت سرپایی و ۱۰درصد به صورت بستری است، اگر در شهرهای كوچك خدمات سرپایی مدیریت شود، بالاترین میزان رضایت با كمترین هزینه ها فراهم خواهد شد.

بنابر اعلام وبدا، جان بابایی با تاكید بر اینكه توجه به شرایط اقلیمی مناطق مختلف كشور در راه اندازی بیمارستان های محلی مهم می باشد، اظهار داشت: از آنجایی كه تراكم جمعیتی و پراكندگی در نقاط محتلف كشور متفاوت می باشد باید شرایط اقلیمی مناطق مختلف كشور را در نظر گرفت.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: سرمایه گذاری درباب تجهیزات با تكنولوژی بالا یكی از موضوعات بسیار مهم می باشد، میزان سرمایه گذاری و بیمارپذیری برخی دستگاه ها مانند سی تی اسكن، ام آر آی و شتاب دهنده های خطی كشور متفاوت می باشد و نیازمند ایجاد مكانیسمی است كه بر طبق شاخص ها سرمایه گذاری مطلوبی در مناطق نیازمندتر صورت گیرد.
منبع:

1398/07/09
22:52:12
5.0 / 5
4722
تگهای خبر: بیمار , پزشك , تكنولوژی , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان