در گفت وگو با رژیم آسان تشریح شد

مفتول برق در بسته بندی استنت قلب، تعقیب قانونی متخلفان فراری

مفتول برق در بسته بندی استنت قلب، تعقیب قانونی متخلفان فراری به گزارش رژیم آسان به دنبال انتشار اخباری در خصوص ورود كابل برق به كشور از جانب شركتی كه قرار بود با ارز دولتی، استنت قلبی وارد كند، مدیركل امور تجهیزات و ملزومات پزشكی سازمان غذا و دارو ضمن تشریح جزئیات این ماجرا، اظهار داشت: متخلفین این ماجرا یكی دو نفر هستند كه تحت پیگرد قرار دارند و ظاهرا از كشور خارج شده اند، اما تحت پیگرد هستند و بلافاصله كه مشاهده شوند، بازداشت می شوند.مهندس سیدحسین صفوی در گفتگو با ایسنا، در توضیح جزئیات ماجرای ورود كابل برق به جای استنت قلبی با ارز دولتی، اظهار داشت: چندی قبل خبری منتشر گردید در خصوص اینكه به جای استنت قلبی، كابل برق به كشور وارد شده است كه البته برخی مبحث را به گونه دیگری برداشت كرده اند.

وی درباره اصل این ماجرا، اظهار داشت: در واقع اینطور بود كه ما به یك شركت مجوز ورود استنت قلبی داده بودیم و كالا در بسته بندی استنت قلبی وارد گمرك شده است. همكاران ما نمونه ای را از این كالا گرفتند و ملاحظه كردند كه برچسب كالا مغایرت هایی با آنچه كه مجوز داده شده، دارد.
مفتول برق در بسته بندی استنت قلب
صفوی افزود: به دنبال این مغایرت، با هماهنگی كه با ارگان های نظارتی انجام شد، همكاران مان باردیگر به گمرك رجوع كردند. در گمرك باردیگر از كالا نمونه برداری كردند، نمونه ها كه باز شد، مشاهده شد كه به جای اینكه داخل بسته بندی استنت، استنت قلبی باشد، در آن "مفتول" است و تخلف به این صورت اتفاق افتاده بود، نه اینكه خودِ كابل برق را وارد كنند و مفتول ها در بسته بندی استنت قلبی بوده اند و می خواستند با كد استنت و در چارچوب استنت این كالاها را وارد كنند؛ ازاین رو عملا می خواستند تقلب انجام دهند.
پیگرد قانونی متخلفان فراری
وی با اشاره به اینكه این مفتول وارد شده ارزش تجاری هم ندارد، اظهار نمود: ازاین رو محموله كشف و توقیف شد و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. افراد متخلف هم یكی دو نفر هستند كه تحت پیگرد قرار دارند و ظاهرا از كشور خارج شده اند، اما تحت پیگرد هستند و بلافاصله كه مشاهده شوند، بازداشت می شوند.

صفوی با اشاره به نظارت های سازمان غذا و دارو در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی، با عنایت به اینكه ارز دولتی داده می شود و حتی پیش از دو نرخی شدن ارز به این علت كه كالای در رابطه با سلامت مردم هستند، مراحل مختلف بررسی و نظارت را از سر می گذراند.

وی افزود: با عنایت به شرایط فعلی ما نظارت های دقیق تری را هم انجام می دهیم. این اقدامات نظارتی از پیش از واردات و در مرحله بررسی اسناد، تا زمان ورود به گمرك، ترخیص، توزیع و نهایتا رسیدن به دست مصرف كننده، انجام می شوند تا اطمینان حاصل نماییم كه اقدام خلافی رخ نمی دهد.

مدیركل امور تجهیزات و ملزومات پزشكی سازمان غذا و دارو همینطور اظهار داشت: پس از این تخلف اعلام شده، دیگر مورد تخلف مشابهی نداشتیم.
1398/05/01
17:36:10
5.0 / 5
4647
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان