ایده آل ساعت كاری هفتگی برای سلامت روان

ایده آل ساعت كاری هفتگی برای سلامت روان رژیم آسان: یك مطالعه جدید در پاسخ به این سوال كه چند ساعت كارِ با دستمزد برای برخورداری از سلامت روان لازم است؟ پیشنهاد داده كه هفته های كاری كوتاه تر و آخرهفته های طولانی تر می تواند از این نظر مفید باشد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در خیلی از كشورهای سراسر جهان افراد بطور معمول به صورت تمام وقت ۴۰ ساعت در هفته معادل هشت ساعت در روز و برای پنج روز كار می كنند. با این وجود بعضی از كشورها هفته های كاری كوتاه تری دارند.
برای مثال در بلژیك افراد بطور معمول هفته ای ۳۸ ساعت معادل ۷.۷ ساعت در روز و در نروژ هفته ای ۳۷.۵ ساعت كار می كنند.
با این حال شركت هایی در سراسر جهان در حال آزمایش ساعات كاری كمتر در هفته برای كارمندان خود هستند تا میزان كارآمدی و احساس سلامت عمومی آنها را با این شرایط بسنجند.
برای مثال یك شركت در نیوزیلند در سال ۲۰۱۸ میلادی هفته های چهار روزه كاری معادل ۳۲ ساعت كار در هفته را به آزمایش گذاشت و نتیجه آن به قدری مثبت بود كه این شركت ساعات كاری خودرا بطور دائمی به همین مدت تغییر داد.
اخیرا متخصصان دانشگاه كمبریج در انگلیس مطالعه ای به منظور بررسی و تعیین میزان ساعات كاری ایده آل در هفته صورت داده اند. این مطالعه بر میزان تاثیر ساعات كاری هفته بر سلامت روان و سطوح رضایت از زندگی ۷۱ هزار و ۱۱۳ فرد ۱۶ تا ۶۴ ساله در انگلیس بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ میلادی متمركز بوده است.
تحقیقات قبلی نشان داده كه بیكاری و عدم ثبات و امنیتی كه به دنبال دارد بطور مستقیم با مشكلات سلامت روان و سطوح بالای اضطراب ارتباط دارد. اما مطالعه جدید این مساله را كه چه میزان كار در هفته برای سلامت روان ایده آل است، بررسی نموده است.
نتایج این مطالعه نشان داد كه هفته ای هشت ساعت كار با دستمزد برای سلامت روان افرادی كه اخیرا یك دوره بیكاری را پشت سر گذاشته اند، ایده آل بوده و برای سلامت روانِ این افراد كه تحت مطالعه بودند انجام ۳۷ تا ۴۰ ساعت كار در هفته كه "استاندارد" ساعات كاری هفته تلقی می شود، هیچ مزایای بیشتری به همراه نداشت. همین طور این نتایج هم در مردان و هم در زنان صدق می كند.
این یافته ها متخصصان را به این باور رسانده است كه "یك روز كاری در هفته" معادل هشت ساعت كار در طول یك هفته برای سلامت روان افراد ایده آل خواهد بود.
البته متخصصان خاطر نشان كرده اند كه مردانی كه ۱۶ ساعت یا كمتر از آن در هفته به كار مشغول بوده اند و بانوانی كه بین ۲۰ تا ۲۴ ساعت در هفته را به كار مشغول بوده اند، حدود ۳۰ درصد رضایت از زندگی بیشتری را اعلام نموده اند.
بنا بر گزارش سایت تخصصی مدیكال نیوز تودی، متخصصان هم چنین متذكر شده اند كه تفاوت قابل توجه میان سلامت روان و احساس سلامت عمومی بیشتر میان افرادی كه بیكار هستند و افرادی كه مشغول به كار هستند، دیده می شود و در عین حال كوتاه شدن هفته كاری تاثیر منفی بر سلامت روان و احساس سلامت عمومی افراد ندارد.
منبع:

1398/04/02
14:00:11
5.0 / 5
4947
تگهای خبر: ایده آل , زندگی , سایت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان