جهت شركت در اجلاس جهانی سازمان جهانی بهداشت؛

وزیر بهداشت به ژنو می رود

وزیر بهداشت به ژنو می رود رژیم آسان: مدیركل همكاریهای بین المللی وزارت بهداشت اظهار داشت: مطابق برنامه هر ساله سازمان جهانی بهداشت، وزیر بهداشت در هفتاد و دومین نشست مجمع جهانی سلامت این سازمان كه با محوریت پوشش همگانی سلامت و با حضور وزرای بهداشت كشورهای عضو در ژنو برگزار می شود، شركت می كند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر محسن اسدی لاری با بیان این مطلب، اضافه كرد: در این جلسه موضوعات اولویت دار بهداشتی در جهان در چارچوب اسناد مطرح و مورد بررسی اعضا قرار خواهد گرفت و كشورهای عضو این سازمان، پیرامون هر سند اعلام نظر خواهند كرد.
وی با اشاره به سخنرانی وزیر بهداشت در ۶ پنل این مجمع، اشاره كرد: دكتر نمكی در نشست جانبی مراقبت های اولیه سلامت به سمت پوشش همگانی سلامت، اهداف توسعه پایدار، دوازدهمین نشست وزرای بهداشت كشورهای جنبش عدم متعهد و همین طور كشورهای مدیترانه شرفی سخنرانی می كند.
مدیركل همكاریهای بین الملل وزارت بهداشت بیان كرد: وزیر بهداشت در حاشیه مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت با وزرای بهداشت كشورهای مختلف و رئیس سازمان جهانی بهداشت در زمینه ارتقای همكاری ها و همین طور برگزاری هرچه بهتر اجلاس وزرای بهداشت كشورهای مدیترانه شرقی در تهران، ملاقات و گفتگو می كند.
بنابر اعلام وبدا، اسدی لاری اشاره كرد: در این جلسه درباب اسنادی همچون آمادگی، مراقبت و پاسخگویی، ویروس فلج اطفال، اجرای دستور كار اهداف توسعه پایدار، پوشش همگانی سلامت، محیط زیست و تغییرات آب و هوایی، دسترسی به واكسن ها و داروها، پیگیری نشست بلندپایه مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباب موضوعات مربوط به سلامت (از جمله مقاومت میكروبی، پیشگیری و كنترل بیماری های غیر واگیر، اختتام بخشیدن به سل)، سازوكار كشورهای عضو درباب داروها و محصولات پزشكی تقلبی، منابع انسانی برای سلامت، ارتقای سلامت جمعیت مهاجران و پناهندگان، ایمنی بیماران و همین طور ریشه كنی آبله مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
هفتاد و دومین اجلاس جهانی سالیانه سازمان جهانی بهداشت از ۳۰ اردیبهشت تا ۷ خرداد سال جاری در ژنو برگزار و هیاتی بلندپایه از نظام سلامت به ریاست وزیر بهداشت كشورمان در این اجلاس حاضر می شوند.
منبع:

1398/02/29
15:18:27
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان