ابلاغ نسخه جدید دستورالعمل بسیج ملی كنترل فشار خون به دانشگاه ها

ابلاغ نسخه جدید دستورالعمل بسیج ملی كنترل فشار خون به دانشگاه ها رژیم آسان: معاون بهداشت وزارت بهداشت از ابلاغ نسخه ششم دستورالعمل «بسیج ملی كنترل فشار خون» به دانشگاه های علوم پزشكی كشور آگاهی داد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رئیسی در جلسه ویدئو كنفرانس با معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشكی كشور ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: رئیس ستاد اجرایی بسیج ملی كنترل فشار خون در استان ها، روسای دانشگاه ها و معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشكی دبیر ستاد اجرایی در استان ها هستند.

وی ادامه داد: جایگاه اصلی اجرای كمپین در نظام شبكه است. ۲۶ هزار مركز سلامت خط مقدم اجرای این برنامه هستند. در كنار آن ایستگاه های سیار و ثابت دیگری برای اجرای برنامه خواهیم داشت كه برمبنای دستورالعمل باید برای اندازه گیری فشار خون افراد آماده باشند.

وی افزود: نكته مهم این بسیج ملی این است كه بتوانیم دستگاه ها و مردم را وارد كار كرده و همه ظرفیت های اجتماعی كشور را درگیر این كمپین نماییم. برمبنای دستور رئیس جمهور و مكاتبه انجام شده با وزارت كشور، برنامه ها به پیش می رود و با ستاد كل نیروهای مسلح باز هماهنگ شده كه با كمپین همكاری كنند.

معاون بهداشت اظهار داشت: باید از همه ظرفیت های لازم شامل دانشجویان پرستاری، پزشكی و بسیج جامعه پزشكی برای اجرای كمپین بهره برد. ۸ میلیون كارگر در كارخانه ها و كارگاه ها مشغول به كار هستند كه ظرفیت خوبی برای بهداشت حرفه ای برای اجرای این كمپین فراهم می آورد.

وی گفت: اهداف كلی كمپین، افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان و افزایش آگاهی جامعه در باره این بیماری است و پیش بینی می نماییم فشار خون ۲۰ میلیون از افراد بالای ۳۰ سال اندازه گیری شود، ۲ میلیون نفر با فشار خون بالا شناسایی و یك میلیون نفر باز برای مراقبت و درمان به مراكز معرفی شوند.

بنابر اعلام وبدا، رییسی اشاره كرد: دستورات رئیس جمهور و وزیر بهداشت، مبنای خوبی برای جلب مشاركت از همه سازمان هاست.

معاون بهداشت درانتها اظهار داشت: ۷ كارگروه تخصصی در ستاد وزارت بهداشت برای اجرای بسیج ملی كنترل فشار خون به وجود آمده و كمپین ۲۷ اردیبهشت رسماً آغاز خواهد شد.
منبع:

1398/02/23
14:48:43
5.0 / 5
4389
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان