معدوم سازی بیشتر از ۴۹۵ هزار كیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی

معدوم سازی بیشتر از ۴۹۵ هزار كیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی به گزارش رژیم آسان مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی از آغاز برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی به۲۵۶هزارو ۳۶۰ مورد رسیده است.حمید انصاری در گفتگو با ایسنا با بیان این خبر اظهاركرد: بازرسی بهداشت محیطی از اماكن عمومی و مراكز و مدارس اسكان مسافران نوروزی ۷۵ هزارو ۱۱ مورد، بازرسی بهداشت محیطی از مراكز، اماكن و رستوران های بین راهی ۱۲ هزار و ۴۰۱ مورد و كل بازرسی های بهدشت محیطی ۳۴۳ هزار و ۶۲۹ مورد بوده است.

وی افزود: كل مراكز و اماكن متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضایی ۴۴۴۷ مورد بوده كه از این تعداد ۴۰۴ مورد مربوط به مراكز و رستوران های بین راهی است.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت كل مراكز و اماكن متخلف بهداشتی پلمب شده را ۱۳۰۸ مورد اعلام نمود كه ۲۵۱ مورد آن مربوط به رستوران های بین راهی بوده است. همینطور مقدار مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم شده در این مدت ۴۹۵ هزار و ۹۸۲ كیلوگرم است.

وی ضمن اشاره به استفاده گسترده بازرسان بهداشت محیط از وسایل سنجش پرتابل در بازرسی ها اظهار داشت: در این مدت تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۲۰۳ هزار و ۶۵۷ مورد بوده است و از آغاز برنامه سلامت نوروزی تابحال تعداد كلرسنجی آب ۲۳۱ هزار و۳۸۹ مورد انجام شده است.

انصاری در انتها اظهاركرد: سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی درباره تخلفات بهداشتی در سراسر كشور است.

به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی از ۲۰ اسفندماه سال قبل آغاز است و تا آخر تعطیلات نوروز ۹۸ ادامه خواهد داشت.
1398/01/03
14:31:00
5.0 / 5
5072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان