واكنش سرپرست سازمان نظام پزشكی به قسمتی از سخنان رئیس جمهور در مورد پزشكان

واكنش سرپرست سازمان نظام پزشكی به قسمتی از سخنان رئیس جمهور در مورد پزشكان رژیم آسان: رئیس شورای عالی و سرپرست سازمان نظام پزشكی در نامه ای خطاب به رئیس جمهور نسبت به قسمتی از صحبت های وی درباره پزشكان در جلسه روز گذشته رای اعتماد به وزیر بهداشت در صحن مجلس، واكنش نشان داد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا و بنابر اعلام اداره كل روابط عمومی سازمان نظام پزشكی در متن نامه دكتر محمدرضا ظفرقندی آمده است:
«جناب آقای دكتر روحانی
رئیس جمهور محترم
سلام علیكم
سخنان اخیرتان در نقد رفتار پزشكان و تعریف جنابعالی از رفتار حرفه ای آنان سبب رنجش خیلی از همكاران جامعه پزشكی شده است.
اینجانب بعنوان نماینده ای كوچك از جماعتی بزرگ به استحضار می رسانم پزشكان این مرز و بوم نه تنها خودرا تافته جدا بافته از مردم نمی دانند، بلكه در عرصه های گوناگون بعنوان یكی از خدوم ترین و فداكارترین اقشار مردم ایران زمین به وظایف انسانی و حرفه ای خود عمل كرده اند.
خوب است با پزشكان شریفی كه عمری صادقانه و خالصانه در سخت ترین شرایط و در دوردست ترین مناطق كشور به مردم ایران خدمت می كنند، با زبان احترام و تكریم سخن بگویید، آنچنان كه مردم قدردان چنین می كنند. بدون تردید ستون سترگ اعتماد عمومی در جامعه ایرانی، مرهون تلاش جامعه پزشكی در بنای مفاهیم بلندی چون مراقبت و نوع دوستی است.
جنابعالی حتماً اطلاع دارید در بررسی و ارزیابی های مكرر، باوجود تلاش های تخریبی رسمی و غیر رسمی، همچنان پزشكان در بالاترین رتبه های اعتماد و احترام مردم قرار دارند.
جناب آقای دكتر روحانی، تمام تلاش و افتخار جامعه پزشكی تسكین آلام همین مردم است و به این منظور در دانشكده پزشكی، در طول سال های مدید و سخت تحصیل، خدمت شبانه روزی و فراغ از خانه و كاشانه را آموخته اند.
در سال های دفاع مقدس و پس از آن در بحران های گوناگون دیگر، بارها و بارها علاوه بر خدماتی كه ذكر كردید، كه البته این موارد در هنگام لزوم تزاحمی هم با شأن این حرفه مقدس ندارد، خود شاهد حمل مجروحان بر دوش همكاران و تحمل سختی های فراوان این عزیزان بوده ام. شهیدان كثیر جامعه پزشكی گواه این مدعا هستند.
جناب آقای رئیس جمهور در این مقال بیان بی مهری ها و سختی هایی كه بر جامعه پزشكی می گذرد، نمی گنجد ولی مقایسه كسانی كه روز و شب را در گیرودار خدمت گم كرده اند، در شرایطی كه خدمات بعضی از ایشان ماه هاست جبران نشده است با پزشكانی كه در آن سوی آب ها هستند مناقشه انگیز و قیاس ناپذیر است.
اكیداً بر این باورم اگر مقایسه ای منطبق با شرایط زمینه ای صورت گیرد، كفه خدمت پزشكان این مرز و بوم سنگین تر خواهد بود.
در خاتمه لازم است صادقانه بگویم نادیده انگاشتن خدمات عظیم و بی شمار جامعه پزشكی در اقصی نقاط كشور و تخریب این سرمایه اجتماعی به نفع كشور و ملت شریف ایران نیست.»
گفتنی است روز گذشته رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد به وزیر بهداشت در صحن مجلس، ضمن اشاره به پیشرفت های پزشكی كشور طی ۴۰ سال اخیر و بی نیازی از اعزام بیماران به خارج از كشور جهت درمان و تقدیر از جامعه پزشكی، همین طور درباره برخی موارد در حوزه پزشكی، مباحث و انتقاداتی را بیان كرد.1397/11/16
23:40:30
5.0 / 5
4440
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان