قائم مقام معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت عنوان كرد

ایران یكی از پرچم داران اجتماعی شدن سلامت در منطقه

ایران یكی از پرچم داران اجتماعی شدن سلامت در منطقه به گزارش رژیم آسان قائم مقام معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: ایران یكی از پرچم داران اجتماعی شدن سلامت در منطقه به حساب می آید.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، علی اصغر فرشاد در دومین مجمع سلامت استان زنجان با اشاره به اینكه بیمار نبودن به مفهوم سلامت نیست، اظهار نمود: سلامت جسمی باید با سلامت اقتصادی، روانی و حتی معنوی همراه باشد؛ چون كه این امور بر سلامت تأثیر مستقیم دارد و هم اكنون خیلی از جوامع با سنت ها مشكل دارند.
وی با اشاره به اینكه متخصصان ۵۰ درصد بهبود بیماری سرطان را به اعمال انسان مرتبط می دانند، افزود: سلامت انسان ها با ژن فرد، خدمات درمانی و شرایط محیطی و شرایط كلان جامعه مرتبط می باشد و حوزه درمان در ۲۵ درصد سلامت جامعه دخیل بوده و ۷۵ درصد سلامت انسان در امور دیگر نهفته است، از طرفی ۸۴ درصد از بیماری مردم ایران ناشی از بیماری های غیرواگیر است. چهار بیماری قلبی و عروقی، سرطان، دیابت و بیماری های روانی ۴۷ تریلیون دلار هزینه روی دست حوزه بهداشت و درمان دنیا طی دو دهه گذشته، گذاشته است.
وی با اشاره به مصرف بیش از اندازه سم در تولید محصولات كشاورزی، اضافه كرد: افزایش تولید، سیاست جهادكشاورزی و حفاظت از سلامت مردم هم سیاست وزارت بهداشت است كه همین مسئله جاری شدن محور سلامت در اتخاذ سیاست های همه امور را ضروری كرده است.
رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی خاطرنشان كرد: محیط زندگی بر شاخص امید به زندگی تأثیر به سزایی دارد، به صورتی كه در تحقیقات انجام شده در سطح دنیا هم این مهم ثابت شده است. علاوه ‎ بر آن مشاركت عمومی و همراهی ارگان ها در ارتقای شاخص های سلامت اجتماعی مهم می باشد و مشاركت و مداخله دستگاه ها باعث كاهش نابرابری دسترسی به امكانات مورد نیاز برای سلامت و هم ارتقای سواد مردم در این حوزه خواهد شد.
فرشاد با اشاره به اینكه ایران یكی از پرچم داران اجتماعی شدن سلامت در منطقه به حساب می آید، خاطرنشان كرد: این موفقیت به همراه كسب رتبه قابل توجه در عرضه مراقبت های بهداشتی كسب شده است و سیاست های بالادستی قوی در ایران مصوب شده كه سلامت در ایران، اجتماعی شود.
قائم مقام معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، عرضه آموزش برای ورود به حوزه سلامت، تشكیل كانون های سلامت محلی و در اختیار قرار گرفتن اطلاعات امور سلامت و در نهایت آگاهی دادن به مردم و در نتیجه مطالبه گر كردن مردم به امور سلامت را از اهداف تشكیل مجمع سلامت اعلام نمود.
این مسئول تصریح كرد: پیگیری مطالبات مردم در حد وزارت از راهكارهای پیش بینی شده برای پیشبرد اهداف تعریف شده برای كانون های سلامت محله است كه رساندن صدای مردم به عالی ترین مسئول كشوری به حساب می آید.
1397/11/12
13:32:04
5.0 / 5
4839
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان