نتایج جسمی و روانی كمردرد مزمن

نتایج جسمی و روانی كمردرد مزمن رژیم آسان: بیشتر افراد در دوره ای از زندگی شان با عارضه درد كمر روبرو بوده اند كه تاثیرات آن بر كیفیت زندگی بسیار وسیع است.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، بررسی هایی كه در گذشته انجام گرفته از آن حكایت می كند كه درد كمر عامل اصلی محدود شدن فعالیت بدنی و غیبت در محل كار در كشورهای سراسر جهان است. علاوه بر این، كمردرد با مشكلات روحی-روانی همچون افسردگی و اضطراب همراه می باشد.

به دلیل تاثیرات گسترده كمردرد و این حقیقت كه یافتن روش درمانی مناسب برای این عارضه كار ساده ای نیست، هزینه های خدمات درمانی آن بسیار زیاد است. در مطالعه ای كه سال ۲۰۱۶ انجام گرفت مشخص شد تنها در سال ۲۰۱۳ درد كمر و گردن درمیان سه رتبه اول مربوط به هزینه های خدمات درمانی در آمریكا بوده كه رقم آن در حدود ۸۷.۶ میلیارد تومان برآورد شده است.

در این بررسی متخصصان كانادایی به بررسی تاثیرات كمردرد روی عموم افراد با گذشت زمان پرداخته و اطلاعات موجود در مورد چند ابتلایی (وجود یك یا چند بیماری روانی علاوه بر بیماری یا اختلال اولیه)، معلولیت ناشی از این عارضه و مصرف دارو را در بین فاكتورهای دیگر مورد ارزیابی قرار دادند.

آنها اطلاعات جمع آوری شده از ۱۲ هزار و ۷۸۲ نفر را در كانادا بازنگری كردند كه وضعیت سلامت آنان در فاصله سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۱ مورد بررسی قرار گرفته بود. این افراد هر دو سال یك دفعه تحت مصاحبه قرار گرفته و اطلاعات آنان در مورد چند ابتلایی، میزان و دفعات درد، وضعیت معلولیت، مصرف دارو و بازگشت به پزشك جمع آوری شد.

در مدت زمان انجام مطالعه، ۴۵.۶ درصد از شركت كنندگان حداقل یك نمونه از تجربه درد كمر را گزارش كردند.

به گفته متخصصان، افرادی كه گرفتار كمردرد مداوم و در حال پیشرفت بوده اند در مجموع درد و ناتوانی بسیار بیشتری را تجربه كرده اند. همین طور مصرف داروهای مسكن در این افراد نسبت به افرادی با كمردردهای موردی و بهبود یافته به مراتب بیشتر است.

به گزارش مدیكال نیوز تودی، متخصصان همین طور معتقدند پزشكان باید به هر بیمار روش درمانی مخصوصی را سفارش كنند و نمی توان یك روش عمومی را برای همه افراد به كار گرفت.مترجم: نسرین صادقی / دبیر خبر: معصومه انصاری


1397/10/27
22:25:14
5.0 / 5
4845
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان