معاون كل وزارت بهداشت اعلام كرد

بهبود شرایط دارو، ضرورت پشتیبانی از تولید داخل

بهبود شرایط دارو، ضرورت پشتیبانی از تولید داخل رژیم آسان: معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به بهبود شرایط حوزه دارو و تجهیزات پزشكی در ماه های اخیر، اظهار داشت: سیاست وزارت بهداشت در حوزه دارو، همواره پشتیبانی از تولید داخل است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در مراسم تكریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه برای نخستین بار وزیر غیر پزشك در تاریخ كشور سكان وزارت بهداشت را به دست می گیرد، اظهار داشت: امیدواریم حضور دكتر نمكی برای حوزه سلامت و دارو منشاء خیر و بركت باشد.

وی ادامه داد: دكتر اصغری خدمات شایسته ای در زمان جنگ، مسئولیت و ریاست در دانشگاه علوم پزشكی اصفهان و سپس آن در سازمان غذا و دارو نمایش كرد و عملكرد شایسته ای در تمام زمینه ها داشت. بااینكه در اردیبهشت و خرداد با مشكلات قابل توجهی روبرو بودیم، اما بخش اعظمی از آن در سه، چهار ماه اخیر حل شده است و یا در حال برطرف شدن است و این امر حاصل زحمات، پاك دستی و سلامت نفس دكتر اصغری و مجموعه تحت مدیریت وی بوده است.
حریرچی با تقدیر از خدمات شایسته دكتر اصغری در سازمان غذا و دارو ابراز امیدواری كرد كه دكتر پیر صالحی باز برای حوزه دارو، تجهیزات پزشكی و به صورت كلی سازمان غذا و دارو مثمر ثمر باشد.

وی با اشاره به سابقه دكتر پیرصالحی در حوزه صنعت و سیاستگذاری دارو عنوان كرد: دكتر پیرصالحی از پیشنهادات اصلی برای ریاست سازمان غذا و دارو بود كه با مذاكرات انجام شده، این مسئولیت را قبول كرد. قبول چنین مسئولیت سنگینی در شرایط كنونی و وضعیت اقتصادی دشوار و اعمال تحریم های ظالمانه مقابل كشور، مستلزم شجاعت، فداكاری و ایثار است و ما برای وی آرزوی موفقیت می نماییم.

معاون كل وزارت بهداشت ضمن تاكید بر اهمیت دارو، تجهیزات پزشكی، غذا، لوازم آرایشی، بهداشتی و مكمل، اظهار داشت: سیاست وزارت بهداشت، پشتیبانی از تولید داخل و تقویت صنعت است. در حوزه دارو شرایط نسبتا بهتری نسبت به سایر حوزه ها داریم و باید تولید در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشكی در داخل، توسعه پیدا كند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، حریرچی با اشاره به اینكه "شفافیت" یكی از محورهای مورد تاكید وزارت بهداشت است، اظهار داشت: نسخه الكترونیك سلامت می تواند خیلی از مشكلات را در این زمینه حل كند. شفافیت باید در همه مراحل كار همچون تامین مواد اولیه، توزیع و مصرف، نمود داشته باشد و فرآیندها همچون تمام مراحل صدور مجوزها و پروانه ها باید به صورت الكترونیك انجام شوند و تمام مراحل برای تمام ذینفعان، مردم، دستگاه های نظارتی و افكار عمومی روشن شود.1397/10/18
14:25:37
5.0 / 5
4264
تگهای خبر: پزشك , تولید , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان