با تاكید بر اصلاح بودجه بیماران خاص در لایحه ۹۸

مدیرعامل كانون هموفیلی: ردیف بودجه بیماران خاص از وزارت بهداشت جدا شود

مدیرعامل كانون هموفیلی: ردیف بودجه بیماران خاص از وزارت بهداشت جدا شود رژیم آسان: مدیرعامل كانون هموفیلی ایران با اشاره به مشكلات ناشی از تاخیر در درمان بیماران هموفیلی، اصلاح بودجه بیماران خاص در بودجه آینده را خواهان شد.احمد قویدل در گفت وگو با ایسنا، گفت: در فصل بودجه ما همیشه نگران بودجه های بیماران خاص هستیم. طبیعتا باید در نظام بودجه ریزی كشور در حوزه بیماران خاص تجدید نظر كرد. پیشنهاد ما این است كه ردیف بودجه ای بیماران خاص باید از ردیف های وزارت بهداشت تفكیك شده و قابلیت ذی حسابی داشته باشد؛ به طوریكه مسئولین نتوانند از ردیف بودجه های حوزه های دارو و درمان بیماران خاص، سایر مشكلات دانشگاه های علوم پزشكی را حل كنند. این آغازین درخواستی است كه از نمایندگان مجلس داریم و به اعتقاد ما كمك كردن در این حوزه به نمایش خدمات دقیق تر و بهتر به بیماران كمك می نماید.

وی با اشاره به اینكه از طرفی وقتی ظرفیت های بدهی دانشگاه های علوم پزشكی را ارزیابی می نماییم، تردیدی نداریم كه بودجه هایی كه به آنها اختصاص داده شده، ناكافی است، اضافه كرد: ما این مساله را از راه وزارت بهداشت اطلاع رسانی كردیم و وزیر بهداشت قول داده بودند كه بتوانند دولت را متقاعد كنند كه با افزایش این ظرفیت ها امكان نمایش خدمت بهتر را فراهم آورند.

قویدل افزود: این درحالیست كه در اواسط پارسال سه بیماری جدید اتیسم، ای بی و بیماران متابولیك هم به لیست بیماران خاص افزوده شد، اما نه تنها اعتبارات مربوط به بیماران خاص افزایشی پیدا نكرد، بلكه كاهش باز یافت؛ به طوریكه بودجه بیماران خاص كه در سال ۱۳۹۷، ۲۱۶ میلیارد تومان بود، به ۱۵۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ كاهش پیدا كرده است.

مدیرعامل كانون هموفیلی ایران، یكی از مهم ترین اقدامات وزیر بهداشت در حوزه بیماران خاص را احداث تعامل وسیع با كلیه انجمن های بیماران خاص از راه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت دانست و اظهار داشت: در طول سال ۱۳۹۷ با جلساتی كه با وزارت بهداشت داشتیم به ما قول دادند كه بتوانند در سال ۱۳۹۸ ترتیبی اتخاذ كنند كه بودجه های خوبی برای بیماران خاص دیده شود و امیدواری ما این بود كه بودجه ها از طرف دولت اختصاص داده شود تا پس از آن ما مجلس را متقاعد نماییم، اما در كمال شگفتی دیدیم كه اعتبار بیماران خاص در لایحه بودجه سال ۹۸ كاهش یافته است. درست نیست كه چنین بودجه ای برای یكی از كلیدی ترین بخش ها كه با جان و زندگی بیماران سروكار دارد، در نظر گرفته شود.

قویدل با تاكید بر اینكه عملكرد وزارت بهداشت یكی از نقاط قوت دولت می باشد و یكی از عوامل جدی و تاثیرگذاری بود كه در نوبت دوم مردم به دولت تدبیر و امید رای دوباره دادند، اضافه كرد: برمبنای قانون اساسی خدمات بهداشت، درمان و آموزش پرورش باید بلاعوض باشد.

وی اشاره كرد: تردیدی نیست كه عدم اصلاح بودجه بیماران خاص به مدلول معلولیت كودكان هموفیلی و به وجود آمدن هزاران مشكل برای بیماران تالاسمی است كه اگر داروی خودشان را به موقع دریافت نكنند، در زندگی شان گرفتار مشكل می شوند.
1397/10/13
13:55:13
5.0 / 5
4398
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان