مهمترین اخبار اجتماعی در روز چهارشنبه

مهمترین اخبار اجتماعی در روز چهارشنبه رژیم آسان: روایت شریعتمداری از روز تصادف نوربخش، دختران كارمند مجرد در لیست مشمولان «بسته های حمایتی»، «كودك همسری» زیر تیغ مخالفان؟، اگر مشكوك به ایدز هستید، به این مراكز بازگشت كنید، دومینوی آتش سوزی پاییزی در مدارس و ۴ قربانی دیگر از مهم ترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه ۲۸آذرماه هستند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز چهارشنبه 50 خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهم ترین آنها به همراه لینك در زیر آمده و با كلیك روی هر تیتر، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:


اگر مشكوك به ایدز هستید، به این مراكز بازگشت كنید
دكتر پروین افسركازرونی -رییس اداره ایدز وزارت بهداشت درباره خدمات مراكز مشاوره بیماری های رفتاری وزارت بهداشت توضیحاتی را نمایش كرد و درباره مراكز مشاوره بیماری های رفتاری وزارت بهداشت اظهار داشت: هم اكنون ۲۰۰ مركز مشاوره بیماری های رفتاری در سطح كشور فعال است و خدمات لازم را به بازگشت كنندگان ارائه می دهند.

درخواست سازمان بیمه سلامت برای تخصیص سریع تر بودجه ۵۰۰ میلیون یورویی
طاهر موهبتی -مدیرعامل سازمان بیمه سلامت- از تاخیر در تخصیص بودجه ۵۰۰ میلیون یورویی از صندوق توسعه ملی به بیمه سلامت به سبب پیچ و خم های اداری انتقاد نمود و اظهار نمود: اظهار داشت: به رغم اینكه حدود دو ماه از مصوبه تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای بدهی های بیمه سلامت به شركت های دارویی، تجهیزات پزشكی و سایر بدهی های سازمان بیمه سلامت می گذرد، اما این پول در پیچ و خم های اداری گرفتار شده و هیچ پولی هنوز به سازمان بیمه سلامت پرداخت نشده است.آماده باش پلیس پیشگیری برای شب یلدا
سرهنگ كیوان ظهیری -رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان آماده باش این پلیس برای شب یلدا سفارش ها و هشدارهایی را باز به شهروندان نمایش كرد و درباره اقدامات پلیس پیشگیری و كلانتری ها در شب یلدا اظهار نمود: با عنایت به اینكه از چند روز پیش از این شب خریدها برای شب یلدا آغاز میگردد. پس مأموران پلیس پیشگیری حضور خودرا در اطراف مراكز خرید نظیر بازار تهران، بازار تجریش و دیگر مراكز خرید افزایش داده اند.

بیش از 200 اوباش گر تهران زمین گیر شدند
سردار حسین رحیمی -رئیس پلیس پایتخت- از دستگیری 207 تن از اراذل و اوباش پایتخت در عملیات گسترده پلیس آگاهی داد و در پنجمین مرحله از اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت كه قبل از ظهر امروز در مقر ستاد پلیس پایتخت برگزار شد، اظهار داشت: امسال پنجمین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش به مرحله اجرا درآمد و همكاران من 207 نفر از اراذل و اوباش كه اقدام به ایجاد رعب و وحشت و مزاحمت برای شهروندان كرده بودند، دستگیر كردند.


در دوره های آموزشی رنجرهای طبیعت چه می گذرد؟
این روزها چهاردهمین دوره آموزش محیط بانی در حال برگزاری است. محیط بانان ۲۳ ماده درسی را از دفاع شخصی و اسلحه شناسی گرفته تا كنترل خشم و بیماری های حیات وحش را طی دو هفته می گذرانند تا با دانش و مهارت بیشتر راهی محل خدمت خود شوند.
عیسی كلانتری -رئیس سازمان محیط زیست- در كنار انتقادات تند از وضعیت رسیدگی به امور رفاهی و آموزشی محیط بانان راهكار را در داشتن شبكه حرفه ای محیط بانی دانست و اظهاركرد: محیط بانان مشابه رنجرهای غرب هستند. با این تفاوت كه رنجرهای غرب پس از طی دوره های آموزشی وارد خدمت می شوند اما بیشتر محیط بانان بدون آموزش راهی پاسگاه های خود می شوند و تنها به آموزش حین كار اكتفا میگردد. واقعیت آن است كه در تربیت محیط بانان ورزیده و آموزش دیده تعلل كرده ایم و طبیعی است كه تنها آموزش حین خدمت كافی نیست و محیط بان باید دوره جامعه شناسی، مسائل حقوقی و قضایی، دانش بیولوژیك و... را ببینند.

ضرورت تهیه نقشه كاداستر برای ۱۱۰ میلیون هكتار از اراضی ملی
اكرم توفیقی -مدیر كل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل ها- با اشاره به اینكه تهیه نقشه كاداستر برای عرصه های طبیعی روش جدی برای مبارزه با زمین خواری است، اظهار داشت: برای ۱۱۰ میلیون هكتار از اراضی ملی باید تا اختتام برنامه ششم توسعه نقشه كاداستر تهیه شود.


ساماندهی دستفروشان در پیاده روها
افشین حبیب زاده -رئیس كمیته نظارت شورای شهر تهران- از نمایش لایحه ساماندهی دستفروشان و سایر مشاغل كه از پیاده روها استفاده می نمایند، آگاهی داد و در مورد اشغال پیاده روها توسط كسبه، رستوران ها و... و سكوت شهرداری تهران در این خصوص اظهار داشت: با مدیرعامل ساماندهی مشاغل در این مورد صحبت كردیم و قرار شد، لایحه ای تحت عنوان ساماندهی دستفروشان و سایر مشاغل كه از پیاده روها استفاده می نمایند، نمایش شود.

تخریب و پلمب 31 رستوران محدوده فرحزاد و سولقان
خسروآبادی -شهردار منطقه پنج با اشاره به تخریب هفت رستوران، پلمب 24 رستوران و دریافت 17 دستور موقت توقف فعالیت در محدوده فرحزاد و جاده سولقان از ساماندهی محدوده فرحزاده ــ سولقان آگاهی داد.
وی در نشست خبری امروز (چهارشنبه) در تشریح اقدامات شهرداری منطقه پنج برای نمایش خدمات به شهروندان، اظهار داشت: نگاه اجتماعی ــ فرهنگی باید در سطح مدیریتی منطقه پنج شكل بگیرد، چونكه هر كجا موفقیتی داشته ایم زمانی بوده است كه برای تمام پروژه ها و اقداماتمان پیوست های اجتماعی - فرهنگی وجود داشته است و هر كجا كه این پیوست ها نبوده سرمایه گذاری ها گرفتار نقصان شده است.دختران كارمند مجرد در لیست مشمولان «بسته های حمایتی»
محمد شریعتمداری -وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی- آخرین اخبار از توزیع بسته های حمایتی دولت در امتداد پشتیبانی از اقشار مختلف را اعلام نمود و درباره بسته های حمایتی دولت از اقشار مختلف اظهار داشت: مبلغ ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برای خانوار از یك تا پنج نفر و بالاتر توزیع شده و در حال توزیع است.

ابلاغ دستورالعمل برگزاری یلدا در مهدهای كودك/ جشن لاكچری ممنوع
محمد نفریه -مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور- با اشاره به برگزاری جشن ها و اعیاد ملی_مذهبی مانند شب یلدا در مهدهای كودك اظهار داشت: دستورالعمل مربوط به نحوه برگزاری این مراسم از طرف سازمان بهزیستی به این مراكز ابلاغ گردیده است.


دومینوی آتش سوزی پاییزی در مدارس و ۴ قربانی دیگر
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، امسال دومینوی آتش سوزی پاییزی در مدارس به دبستان اسوه زاهدان رسید و در واپسین روزهای آذرماه، حادثه تلخی را رقم زد كه بدون شك در حافظه تاریخی این سرزمین باقی خواهد ماند و یادآور بی مسئولیتی ها، كم كاری ها و قصوری است كه نمی دانیم تا كی مقرر است ادامه داشته باشد.
طبق اعلام رئیس سازمان نوسازی مدارس كشور، هنوز ۴۰ درصد مدارس كشور به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز نیستند؛ باوجود اقدامات انجام شده در سال های گذشته، همچنان دولت و مجلس عزم جدی برای استاندارد سازی كلیه سیستم های گرمایشی مدارس و از طرف دیگر بازسازی و مقاوم سازی ۳۰ درصد مدارس ناایمن كشور ندارند و پیشرفت در ساخت و ترمیم مدارس جدید و استقرار سیستم گرمایشی استاندارد با سرعت پیش نمی رود.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:
روایت شریعتمداری از روز تصادف نوربخش
دختران كارمند مجرد در لیست مشمولان «بسته های حمایتی»
«كودك همسری» زیر تیغ مخالفان؟
دومینوی آتش سوزی پاییزی در مدارس و ۴ قربانی دیگر
اگر مشكوك به ایدز هستید، به این مراكز بازگشت كنید


1397/09/30
13:45:24
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان