روند درمان چشم شوخان متوقف نشده است

روند درمان چشم شوخان متوقف نشده است به گزارش رژیم آسان به دنبال انتشار اخباری درباره درمان ˮشوخانˮ، كودك كردستانی مبتلا به یك بیماری چشمی، مشاور وزیر بهداشت، تصریح كرد: شوخان در فواصل زمانی مشخص برای انجام معاینه و پیگیری درمان به بیمارستان نور رجوع می كند و فرآیند درمانش ادامه دارد.دكتر عباس زارع نژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به انتشار اخباری درباره درمان شوخان، كودك كردستانی كه مبتلا به یك بیماری چشمی است، اظهار داشت: شنبه گذشته كه به كردستان سفر كرده بودیم، در روستای كلكان شهرستان دیواندره با خانواده شوخان هم ملاقاتی داشتیم. این كودك كه در سال ۱۳۹۳ به بیماری چشمی استیونز جانسون مبتلا شده بود و بینایی اش را از دست داد، در همان سال توسط آقای دكتر هاشمی مورد عمل پیوند قرنیه و سلول های بنیادی كه یك عمل پیشرفته است قرار گرفت.

وی اضافه كرد: طی چهار سال قبل هم طبق زمان بندی مشخصی معاینات مكرر برای شوخان انجام شده، داروهایش مرتبا تجدید می شوند و هر اقدام درمانی جدیدی هم كه نیاز باشد، برایش انجام می گردد. تابحال شوخان چندبار تحت عمل جراحی قرار گرفته است و علیرغم كاهش دید نسبت به دید پس از عمل اول، پزشكان از روند درمان اعلام رضایت می كنند.

زارع نژاد با تاكید بر اینكه درمان كودك نابینای كردستانی متوقف نشده، افزود: شرایط فعلی بینایی اش به علت ماهیت بیماری است. در عین حال اعمال جراحی و درمان های طبی هم به صورت مستمر و در فواصل زمانی مشخص برایش انجام می گردد. پدر و مادر شوخان هم از بیمارستان نور و شخص دكتر هاشمی بابت توجهی كه طی این چهار سال به درمان فرزندشان شده است، تشكر كردند.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به اینكه هفته گذشته هم شوخان به بیمارستان نور مراجعه نموده است، اظهار داشت: در بیمارستان نور دو نفر از اساتید چشم پزشكی از سوی دكتر هاشمی و از سال ۹۳ تا كنون مامور پیگیری اقدامات درمانی این كودك هستند. رجوع بعدی شوخان هم حدود یك ماه دیگر است. بر این اساس این كودك در فاصله زمانی مشخصی برای انجام معاینه و پیگیری درمان به بیمارستان نور رجوع می كند و در میهمان سرایی كه وابسته به كلینیك نور است به همراه خانواده اسكان داده می شوند.

زارع نژاد در ادامه تصریح كرد: طبق گفته مسئولان بیمارستان خصوصی نور نزدیك به ۳۰۰ میلیون تومان به صورت مستقیم و مجموعا حدود یك میلیارد تومان به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای درمان شوخان هزینه شده است و این هزینه را خود بیمارستان تقبل كرده است. در عین حال هیچ قصور پزشكی هم نه در زمان ابتلای او به بیماری و نه در طول درمانش اتفاق نیفتاده است. ازاین رو بیماری اش به علت قصور پزشكی نبوده است، بلكه یك بیماری شناخته شده به نام استیون جانسون با مبتلا شدن شدید چشمی است.

وی با اشاره به اینكه مراجعات مستمر شوخان ادامه دارد، اظهار داشت: فیلمی هم در این زمینه انتشار یافته كه در آن اعلام نمودند درمانش متوقف شده است نادرست است. یك كلیپ دیگر هم ساخته اند كه در آن گفته شده مقرر است شوخان باردیگر عمل شود، اما محتوای این كلیپ هم نادرست است. ازاین رو شوخان تحت نظر تیم پزشكی قرار دارد و مرتبا مراجعاتش را انجام می دهد و پزشكان مجرب این كودك هم در عین حال امیدوار هستند كه از عوارض این بیماری كاسته و شرایط مناسب تری را بتوانند برای دید شوخان تولید كنند. باردیگر تاكید می كنم كه اقدامات درمانی برای شوخان همچنان ادامه دارد.


1397/09/27
15:08:53
5.0 / 5
4268
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان