كاهش ۳۸ درصدی مرگ و میر ناشی از ایدز در دنیا

كاهش ۳۸ درصدی مرگ و میر ناشی از ایدز در دنیا رژیم آسان: دبیر علمی سومین گردهمایی بین المللی و هفتمین سمینار سراسری ایدز، از كاهش ۳۸ درصدی مرگ و میر ناشی از بیماری ایدز در دنیا اطلاع داد.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر مسعود مردانی با اشاره به سابقه برگزاری این كنگره از ۱۶ سال قبل اظهار نمود: باآنكه در این مسیر فراز و نشیب های زیادی داشتیم ولی امیدواریم بزودی آمار مبتلا شدن به ایدز در ایران مانند كشورهای كانادا و استرالیا به صفر درصد رسیده و آن زمان بتوانیم این موفقیت بزرگ را جشن بگیریم.

وی با اشاره به آمار مثبت در رابطه با ایدز در دنیا عنوان كرد: از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ موارد جدید مبتلا شدن در دنیا ۳۶ درصد كاهش یافته و مرگ و میر در رابطه با آن هم ۳۸ درصد كم شده است.

وی با اشاره به اینكه جان ۱۶.۸ میلیون انسان در این بازه زمانی با اقدامات كنترلی و پیشگیرانه نجات یافته است، عنوان كرد: ۸۰ درصد خانم های آبستن دارای HIV مثبت و یا مادران شیرده خوشبختانه به درمان این بیماری دسترسی پیدا كرده اند.

مردانی با اشاره به اخبار منفی در رابطه با ایدز، اظهار داشت: ۳۵ میلیون نفر در دنیا بر اثر این بیماری جان خویش را از دست داده اند و تا آخر سال ۲۰۱۷ حدود ۳۸ میلیون نفر با این بیماری زندگی می كنند.

وی با اشاره به اینكه ۲۷.۱ میلیون نفر تحت درمان ضد ویروس ایدز قرار دارند، عنوان كرد: ۶۰ درصد بیماران ایدز در دنیا به درمان دسترسی دارند.

وی با اشاره به اینكه درمان یك حربه جدید برای پیشگیری است، اظهار داشت: درمان ها در این راستا در جهت به صفر رساندن آمار آن انجام می گردد.

این فوق تخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینكه وضعیت كشورهای آسیای میانه مانند گرجستان، قرقیزستان، آذربایجان و... در این زمینه بسیار وخیم است، اظهار داشت: در خاورمیانه هم وضعیت خوبی نداریم؛ به گونه ای كه بیماران زیادی از كشورهایی مثل عراق برای درمان ایدز وارد كشور شده و تقاضای درمان دارند كه یكی از دلایل این مسئله ضعف اطلاع رسانی و آگاهی سازی های عمومی برای پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری ایدز است.

وی با اشاره به اینكه در ایران در زمینه آموزش های همگانی وضعیت بدی داریم، اظهار نمود: در زمینه عرضه آموزش های پیشگیرانه باید از تمامی پتانسیل های موجود مانند رسانه ملی و سایر رسانه ها، شهرداری، محیط زیست، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و روحانیون استفاده نماییم و این آموزش ها را به داخل خانواده ها هم گسترش دهیم.

مردانی با اشاره به اینكه مسئله ایدز تنها مشكل وزارت بهداشت نیست، اظهار داشت: در كشور ما الگوی HIV تغییر پیدا كرده و با استفاده از سرنگ و اعتیاد به روش انتقال از مقاربت های جنسی تبدیل گشته است.

وی با اشاره به اینكه در موارد جدید مبتلا شدن آمار زنان و مردان یكسان است، اظهار داشت: سن مبتلا شدن به ایدز هم در كشور ما پایین آمده و دخترها را بیشتر درگیر كرده است. همینطور از نظر مراجعین برای درمان هم سطح اجتماعی افراد از معتادین به افراد عادی تغییر پیدا كرده است.

وی اضافه كرد: در این كنگره اساتید برجسته ای همچون پرفسور یزدان پناه معاون پژوهشی دانشگاه پاریس، پرفسور كاتالاما از كشور فرانسه، دكتر الكساندرا كالمی رئیس دپارتمان ایدز و یكی از اعضای خبره سازمان جهانی بهداشت از كشور سوئیس و سایر محققان داخلی و خارجی حضور دارند و آخرین یافته های علمی خویش را عرضه خواهند كرد.

مردانی در خاتمه با اشاره به اینكه در كنگره امسال نقش بیماری های مقاربتی در زمینه بیماری ایدز پررنگ تر شده است، اظهار داشت: این سمینار كه توسط مركز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی برگزار شده تا دوم آذر ماه در محل مركز همایش های بین المللی دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی ادامه خواهد داشت.
1397/08/30
15:10:30
5.0 / 5
5267
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان