تمدید ۳ماهه قرارداد بیمه تكمیلی بازنشستگان كشوری

تمدید ۳ماهه قرارداد بیمه تكمیلی بازنشستگان كشوری رژیم آسان: مدیرعامل شركت بیمه تكمیلی آتیه سازان حافظ با اشاره به اینكه صندوق بازنشستگی كشوری برای سه ماه و آموزش و پرورش برای یك ماه قراردادشان را تمدید كرده اند اظهار داشت: اگر این دو نهاد بخواهند بیمه تكمیلی خویش را صندوقی ادامه دهند فقط ما هستیم و با می توانند عقد قرارداد داشته باشند، اما اگر بخواهند وارد امر بیمه گری شوند باید مناقصه صورت گیرد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، مهدی ریاحی فر در نشستی خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینكه آتیه سازان حافظ صد در صد متعلق به سازمان بیمه سلامت است و به باعث مصوبه هیئت وزیران در سال ۸۲ جزو شركت های مادرتخصصی بیمه سلامت شناخته شد اظهار داشت: طبق ماده ۶ بیمه خدمات همگانی گفته شده همه شركت های بیمه مجازند در امور بیمه درمانی مكمل و مضاعف مشاركت و مداخله كنند.

وی ادامه داد: نزدیك به هفت میلیون و ۳۹۱ هزار و ۳۶۰ بیمه شده داریم. اگر بخواهیم اختلالی در این خدمت رسانی تولید نماییم به دور از انصاف است. به تازگی نامه ای از سندیكای بیمه شدگان انتشار یافته بود كه ظاهرا متن آن به صورت محرمانه به وزارت بهداشت رفته بوده در خصوص این كه پس از ۱۷ سال فعالیت بیمه آتیه سازان حافظ غیرقانونی می باشد، اما نامه ای به این شماره وجود ندارد.

مدیرعامل شركت بیمه تكمیلی آتیه سازان حافظ با اشاره به اینكه بیمه شدگان تامین اجتماعی سه میلیون و ۳۰۰هزار نفر هستند اظهار داشت: برخی می خواهند ماهیت آتیه سازان را شركت غیرخصوصی تلقی كنند و بگویند مجاز نمی باشد تا برخی بیمه های تجاری بار پرتفوی بیشتر از سه هزار میلیاردی را به دوش بكشند.

وی افزود: سندیكای بیمه شدگان نباید نگران باشد كه ما می توانیم یا خیر، ما تمام استلزامات بیمه گری را رعایت می نماییم. پشتوانه آتیه سازان حافظ دولت می باشد. اگر سندیكا نگران است روی شركت هایی دغدغه داشته باشد كه مشكلاتی دارند.

ریاحی فر با اشاره به اینكه یكی از نگرانی هایی كه بیمه شدگان تامین اجتماعی دارند كم بودن گستره خدمات و تاخیر در پرداخت است اظهار داشت: دو قرارداد آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی كشوری ما صندوقی است كه ریسك و زیان بیمه گری در آن مطرح نیست و قرارداد بیمه تكمیلی با تامین اجتماعی بیمه گری است.

مدیرعامل شركت بیمه آتیه سازان حافظ افزود: این نارضایتی در شرایطی است كه تامین اجتماعی هنوز سه ماه است تعهداتش را نداده و ماهانه باید ۱۰۵ میلیارد تومان بپردازد. این مطالبه ۳۰۰ میلیاردی رقم بالایی است. آموزش و پرورش هم ۱۵۹ میلیارد تومان به ما بدهی دارد. هفته گذشته جلسه ای با آموزش و پرورش داشتیم كه قرار شده مطالبات را بپردازند.

وی با اشاره به اینكه ساختار ما كاملا شفاف است در پاسخ به اینكه آیا مقرر است آتیه سازان بدون مجوز بیمه مركزی ادامه فعالیت دهد؟ اظهار نمود: همانطور كه اشاره كردم قانون مشخص است. آتیه سازان متعلق به یك بخش دولتی است كه البته تابع قانون تجارت است. كار ما طبق قانون شفاف است.

ریاحی فر با اشاره به اینكه آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی قرارداد صندوقی با ما دارند اظهار داشت: تنها شركتی كه می تواند این كار را انجام دهد ما هستیم و اگر این دو نهاد بخواهند با بیمه دیگری قرارداد ببندند نمی توانند به صورت صندوقی ادامه دهند. قراردادی كه ما با مراكز درمانی می بندیم نسبت به سایر بیمه ها ۱۰ تا ۱۵ درصد كمتر تمام می گردد چونكه تعداد بیمه شدگانمان بالاست.

ریاحی فر با تاكید بر اینكه فعالیت ما مطابق با بندهای قانونی می باشد و استانداردهای بیمه گری را رعایت می نماییم و مشكلی برای بیمه شدگان بوجود نمی آید اظهار نمود: سازمان های ناظر ما سازمان حسابرسی و دیوان محاسبات هستند و بر فعالیت ما نظارت دارند. حتی بابت مشكلاتی كه امكان دارد در دوره تحریم بوجود بیاید تمهیداتی اندیشیدیم تا بیمه شدگان به سختی نیافتند. در مورد تجهیزات پزشكی هم مشكلاتی بوجود آمده كه در صدد رفع آن هستیم.

مدیرعامل شركت بیمه تكمیلی آتیه سازان حافظ در پاسخ به پرسشی درباره نارضایتی و تاخیر چندماهه رسیدگی به اسناد پزشكی اظهار داشت: دو روش پرداخت داریم. یكی با استفاده از معرفی نامه است كه بیمه شده پولی نمی پردازد و با معرفی نامه خدمات می گیرد. نوع دوم خسارات متفرقه است كه بیمه شده از جیبش پولی می دهد و باید آنرا پس بگیرد. عموما از بخش اول استفاده می نمایند و عموما در روش دوم هزینه های آزمایشگاهی و... است كه در قراردادهای مختلف از ۱۰ تا ۱۵ درصد متفاوت می باشد.

وی افزود: در صندوق بازنشستگی كشوری طبق ۷۲ ساعت باید لیست خسارات پرداخت گردد. در تامین اجتماعی هم تا اول شهریور خسارات را پرداخته ایم. اگر تامین اجتماعی پول مرداد و شهریور را بدهد ما به روز می شویم. بیمه آموزش و پرورش هم صندوقی است و خسارات بیماران صعب العلاج و موارد خاص ظرف ۳۰ روز پرداخت شده است.

ریاحی فر با اشاره به اینكه صندوق بازنشستگی كشوری برای سه ماه و آموزش و پرورش برای یك ماه قراردادشان را تمدید كرده اند اظهار داشت: اگر بخواهند صندوقی ادامه دهند فقط ما هستیم و با می توانند عقد قرارداد داشته باشند. اما اگر بخواهند وارد امر بیمه گری شوند باید مناقصه صورت گیرد.
1397/08/12
14:04:15
5.0 / 5
5059
تگهای خبر: بیمار , پزشك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان