كمبود و افزایش وزن هر دو كشنده هستند

كمبود و افزایش وزن هر دو كشنده هستند رژیم آسان: گروهی از محققان انگلیسی اظهار داشتند: پایین و بالا بودن شاخص توده بدنی (BMI) با خطر فزاینده مرگ و میر ناشی از عوامل مختلف مرتبط می باشد.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در این بررسی گروهی از محققان انگلیسی به ارزیابی چگونگی ارتباط شاخص توده بدنی با افزایش خطر مرگ به صورت كلی و تحت تاثیر عوامل مختلف پرداختند. در این مطالعه مجموعا 3.6 میلیون نفر و 367 هزار و 512 مورد فوتی مورد بررسی قرار گرفت.

شاخص توده بدنی بر مبنای میزان وزن و قد هر فرد بدست می آید. مقدار BMI بین 21 تا 25 كیلوگرم بر متر مربع با پایین ترین خطر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و سرطان همراه می باشد. به صورت كلی، پایین و بالا بودن این شاخص باعث افزایش خطر مرگ می گردد.

در افراد مبتلا به چاقی كه شاخص توده بدنی آنان 30 یا بالاتر است، طول عمر در مردان و زنان به ترتیب 4.2 و 3.5 سال كاهش پیدا كرده و خطر مرگ و میر ناشی از سرطان و بیماری های قلبی بیشتر است.

همچنین پایین بودن شاخص توده بدنی باعث افزایش خطر مرگ و میر ناشی از عوامل مختلف همچون بیماری قلبی - عروقی، تنفسی، زوال عقل، آلزایمر و خودكشی می گردد.

به گزارش رژیم آسان به نقل از خبرگزاری شینهوا، یكی از محققان این مطالعه اظهار داشت: در این بررسی به ارتباط حائز اهمیتی بین شاخص توده بدنی و بیشترین عوامل مرگ و میر پی بردیم كه تاكید كننده ارتباط این شاخص با انواع بیماری هاست.
1397/08/11
23:54:18
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چاقی , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان