محققان اسكاتلندی می گویند؛

تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای در كاهش ریسك سكته مغزی زنان

تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای در كاهش ریسك سكته مغزی زنان رژیم آسان: تحقیق جدید نشان داده است زنانی كه از رژیم غذای مدیترانه ای پیروی می كنند با ریسك كمتر مبتلا شدن به سكته مغزی روبرو هستند.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، رژیم غذایی مدیترانه ای كه عموما شامل ماهی، میوه، مغزیجات آجیلی، سبزیجات و لوبیا بوده و از مصرف گوشت و محصولات لبنی در آن اجتناب می شود، دارای فواید متعددی برای حفظ سلامت است.
دكتر «فیو مینت»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آبردین اسكاتلند، در این باره می گوید: «تغییرات ساده در عادات رژیم غذایی می توانند تاثیرات سودمندی در ارتباط با كاهش سكته مغزی داشته باشند.»
مینت در ادامه اضافه كرد: «برخی اجزای موجود در رژیم غذایی مدیترانه ای بر كاهش ریسك سكته در زنان در مقایسه با مردان تاثیر بیشتری دارد. اما هنوز مشخص نمی باشد چرا ریسك سكته در مردان با پیروی از این رژیم غذایی كمتر نمی گردد.»
محققان در این مطالعه، داده های جمع آوری شده از بیش از ۲۳ هزار مرد و زنان در رده سنی ۴۰ تا ۷۷ سال را بررسی كردند. این شركت كنندگان به مدت ۱۷ سال تحت نظر بودند.
محققان دریافتند در مجموع پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای، ریسك سكته را تا ۱۷ درصد می كاهد. با تفكیك جنسیت ها مشخص شد كاهش این ریسك در زنان ۲۲ درصد و در مردان ۶ درصد است.
تحقیق قبلی نشان داده است كه رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند ریسك بیماری قلبی، دیابت نوع۲، مبتلا شدن به برخی سرطان ها، چاقی و زوال مهارت های فكری را كم كند.

1397/07/15
21:02:04
5.0 / 5
4454
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چاقی , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان