معاون اداره كل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو اعلام كرد

تدوین ضوابط فراورده های ارگانیك در كشور

تدوین ضوابط فراورده های ارگانیك در كشور رژیم آسان: معاون اداره كل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه محصولات مختلف با عنوان ارگانیك بدون نظارت در بازار عرضه می شود، از تدوین ضوابط یكپارچه محصولات و فراورده های غذایی ارگانیك اطلاع داد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، سمیره صباح با اشاره به اینكه محصولات كشاورزی با عنوان ارگانیك، با قیمت بالاتر به فروش می رسد، اظهار داشت: میوه هایی در بازار وجود دارد كه با شكل نامنظم بعنوان محصولات ارگانیك معرفی و با نرخ بالا به فروش می رسد، درحالی كه مشخص نمی باشد كه ضوابط لازم را دارند یا نه.
وی ادامه داد: حتی نمایشگاه های محصولات ارگانیك هم برگزار و مورد استقبال مردم هم واقع می شود؛ در حالیكه ضابطه مشخصی برای این محصولات وجود ندارد.
معاون اداره كل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو تصریح كرد: سازمان غذا و دارو بعنوان مرجع اصلی باید هم واردات فراورده های ارگانیك و هم فراورده های داخلی را تائید كند.
وی با اشاره به یكی از شرایط كشت محصولات ارگانیك یعنی عدم استفاده از آفت كش ها و سموم تا سه سال متوالی طبق اتحادیه اروپا و یكسال طبق fda، اظهار نمود: همینطور با لحاظ این مورد، محصولات كشت شده باید از لحاظ سموم پایش شوند تا بتوان ادعا داشت آن محصول ارگانیك است.
صباح افزود: تدوین ضوابط محصولات ارگانیك از سال قبل با همكاری جهاد كشاورزی شروع شده است، آنچه سازمان غذا و دارو به آن ورود می كند، محصولات ارگانیك فرایند شده هست، كه البته لازمه آن استفاده از مواد اولیه ارگانیك تایید شده توسط وزارت جهاد كشاورزی یا دامپزشكی برای محصولات تولید داخل است. امیدواریم در آینده نزدیك ضابطه یكپارچه ای به تمام معاونین غذا و دارو، سازمان استاندارد و وزارت كشاورزی ابلاغ شود تا طبق آن ضابطه عمل شود.1397/05/21
13:29:33
5.0 / 5
4610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان