وزیر بهداشت:

سلامت مردم را به اغراض گروهی و سیاسی آلوده نكنید

سلامت مردم را به اغراض گروهی و سیاسی آلوده نكنید رژیم آسان: وزیر بهداشت دریادداشتی با انتقاد از بعضی اظهار نظرها در مورد برنامه های وزارت بهداشت در زمینه تولید واكسن های جدید، بر تلاش این وزارتخانه برای عرضه خدمات استاندارد سلامت با بهره گیری از دانش و تجربه پرارزش محققان و دانشمندان كشور تصریح كرد.به گزارش رژیم آسان به نقل از وبدا، حسن هاشمی در یادداشت خود با اشاره به تلاش های وزارت بهداشت، آورده است: « از فرصت بهره برده و بسیار خلاصه می گویم كه اینجانب و همكارانم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تلاش می نماییم خدمات استاندارد سلامت را با بهره گیری از دانش و تجربه پرارزش محققان و دانشمندان كشور به هموطنان مان عرضه دهیم. برای دستیابی به این هدف، نگاه ما در اولین مرحله به تولیدات داخلی است و تجهیزات، واكسن یا داروی مورد نیاز كشور را تامین خواهیم كرد. در تمام این فعالیت ها هم قوانین جمهوری اسلامی ایران واسناد بالادستی چراغ راه ما است علاوه بر آن، تمام دستگاه های نظارتی بر این فعالیت ها نظارت دارند ازاین رو از همه شخصیت های حقیقی و حقوقی كه تریبونی در اختیار دارند و همینطور اصحاب رسانه تقاضا می كنم به هیچ دلیلی، سلامت مردم را به اغراض گروهی و سیاسی آلوده نكنند.

وزیر بهداشت از مردم خواست به شایعات توجه نكنند و نوشت: «از ملت شریف ایران هم خواهش می كنم به شایعات توجه نكنند و به هیچ وجه تحت تاثیر القائات مختلف در فضای مجازی قرار نگیرند. این كه گروهی با درآمیختن راست و دروغ، بخواهند بخشی از دولت را به اقدام نادرستی متهم كنند، نه یك كار سیاسی است، نه برنامه ای اجتماعی و نه خدمتی به مردم. این قبیل اقدامات تنها كند كردن حركت نظام و تلاشی ابتر برای مقاصد زودگذر است. نمونه آن هم هیاهویی است كه در مورد واكسن HPV برپا شد و مدیران ذیربط، پاسخ آن را داده اند و در صورت ضرورت باز هم به آن خواهند پرداخت.»

وی با تشكر از سازمان صدا و سیما آورده است: «اینجانب ضمن تشكر از سازمان صداوسیما و برنامه ماه عسل كه به سلامت مردم توجه كرده اند، تنها به این نكته بسنده می كنم كه امروزه HPV همچون بیماری هایی است كه عده بسیاری در سراسر جهان به آن مبتلا هستند و واكسن پیشگیری از این بیماری هم با كمترین عارضه در دنیا استفاده می گردد. برپایه نیازسنجی های انجام شده در كشور هم تولید و ساخت واكسن این بیماری در ایران هم پیگیری می گردد و دانشمندان ایرانی در مورد ساخت این واكسن به پیشرفت های خوبی دست یافته اند.»

هاشمی در ادامه با اذعان به اینكه «حوزه بهداشت در زمینه تولید واكسن با چالش هایی مانند هزینه بر بودن آنها مواجه است» افزوده: « اما این موانع باعث توقف فعالیت دانشمندان عرصه سلامت نشده و كوشش برای تولید داروها و واكسن های مورد نیاز مردم و همچون واكسن HPV به صورت جدی در حال انجام می باشد.»

وزیر بهداشت در انتها یادداشت خود آورده است: «در آخر امیدوارم پروردگار مهربان، در این شب های عزیز، همه ما را از وسوسه های شیطانی در امان بدارد و به صراط مستقیم هدایت كند.»
1397/03/15
15:09:40
5.0 / 5
4783
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان