نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده كرمانشاه خبر داد

مقاوم سازی بیمارستان صدمه دیده سر پل ذهاب

مقاوم سازی بیمارستان صدمه دیده سر پل ذهاب رژیم آسان: نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده اظهار داشت: در حال حاضر مقاوم سازی بیمارستان صدمه دیده شهدای سرپل ذهاب توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه در دست اقدام است و تعمیر و احداث فاز دو بیمارستان كه صدمه كلی دیده است، توسط خیرین كاشان تكمیل خواهد شد كه امیدواریم ظرف چند ماه آینده عرضه خدمات درمانی را به همان مركز برگردانیم.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر طیب قدیمی درباره آخرین وضعیت بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب اظهار داشت: بیمارستان ۵۰ تخت خوابی شهدای سرپل ذهاب بر اثر زلزله تخریب شد و با عنایت به صدمه وارده به این بیمارستان و تلاش های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه، بیمارستان ۶۵ تخت خوابی بانگر در فضایی كه كاربری بیمارستانی نداشت، در مدت بسیار كوتاه و با عرضه خدمات بیشتر و تخصصی تر افتتاح شد و هم اكنون پزشكان و متخصصان زیادی همچون متخصص ارتوپدی در آن فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینكه پیش از وقوع زلزله ۲۲ آبان ماه سال قبل در شهر ثلاث باباجانی، عرضه خدمات درمانی توسط پزشكان متخصص انجام نمی شد، اظهاركرد: هم اكنون در این شهر، تعدادی متخصص زنان، داخلی و روانپزشك حضور دارند و در سایر شهرها عرضه خدمات درمانی و بهداشتی همانند گذشته انجام می گردد همینطور در اسلام آباد غرب هم خدمات درمانی در بیمارستان قدیم با تغییراتی كه در هتلینگ بخش های بیمارستان انجام شد، عرضه می گردد. خیرین حوزه سلامت و وزارت راه و شهرسازی، احداث بیمارستان جدید در اسلام آباد غرب را تقبل كرده اند و نقشه های اولیه بیمارستان و چینش آن در اختیار خیرین قرار گرفته است.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده اضافه كرد: در مورد بیمارستان های صدمه دیده شهرستان قصر شیرین، برآوردهای اولیه انجام و تعمیرات در قالب هتلینگ شروع شده است و امیدواریم تا پیش از فرارسیدن اربعین حسینی - كه به این بیمارستان نیاز است - تعمیرات و بازسازی آن تكمیل شود.

وی با اشاره به ساخت و نوسازی مراكز بهداشتی و خانه های بهداشت تخریب شده در این مناطق توسط خیرین حوزه سلامت، اظهاركرد: هم اكنون برای ساخت و نوسازی خانه های بهداشت تخریب شده، پیمانكار مشخص و مجوزهای اولیه گرفته شده است و امیدواریم تا پیش از سالگرد زلزله، این خانه های بهداشت به بهره برداری برسند.

قدیمی با اشاره به اینكه یكی از اشكالات در مناطق شهری و روستایی مناطق زلزله زده غرب كشور تا پیش از سال ۱۳۹۷، وجود پسماندها، فاضلاب ها، روان آب ها و نخاله های ساختمانی بود، اظهار داشت: در جلساتی كه با حضور بنیاد مسكن، شهرداری، جهاد كشاورزی و آبفا برگزار شد، دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه بعنوان ناظر بر عرضه دهندگان خدمت پیگیری های لازم را انجام می دهد.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده با تاكید بر اینكه در مراكز جامع خدمات سلامت مناطق زلزله زده، پزشك و كادر بهداشتی و درمانی حضور دارند، خاطرنشان كرد: در كنار این مراكز، خیرین حوزه سلامت به خصوص مجموعه خیریه نورآوران سلامت در دشت ذهاب به عرضه خدمات دندانپزشكی و چشم پزشكی پرداخته اند و هم اكنون در شهرستان ثلاث باباجانی استقرار دارند همینطور سه دستگاه كلینیك سیار دندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه در حال عرضه خدمات مجانی به مردم مناطق زلزله زده غرب كشور هستند و در كنار این كلینیك ها، هلال احمر در گیلانغرب خدمات دندانپزشكی عرضه می دهد.

قدیمی با اشاره به وجود برخی مشكلات جزئی در شهرستان سر پل ذهاب، اظهاركرد: سازمان آب و فاضلاب باید برای سامان بخشیدن به حوزه آب روان ها و فاضلاب تلاش بیشتری كند البته برای آب روستایی كوشش های خوبی شده و حتی وضعیت آب از نظر كدورت و كلرسنجی نسبت به پیش از زلزله بهتر شده است. برای جمع آوری نخاله ها مشكلی وجود ندارد اما برای جمع آوری نخاله های ساختمانی در مناطق روستایی نیازمند تلاش بیشتر دستگاه های اجرایی مسئول هستیم.

وی درمورد وضعیت حیوان گزیدگی در مناطق زلزله زده غرب كشور اظهار داشت: اقدامات، آموزش ها و پادزهرهای مورد نیاز به نیروهای دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه عرضه شده است و خوشبختانه در حوزه بیماری های واگیر مشكلی وجود ندارد و ارائه جونده كش ها و سم پاشی ها در آینده هم ادامه خواهد داشت. امیدواریم همكاری های مردم با آموزش هایی كه پرسنل ما به آنها عرضه داده اند، همچنان ادامه یابد تا در ماه های گرم سال شاهد مبتلا شدن به بیماری های واگیر و حیوان گزیدگی نباشیم.

قدیمی در ادامه در مورد حضور روانپزشك و روانشناس در این مناطق اظهاركرد: تمامی افراد مناطق زلزله زده غربالگری اولیه روان پزشكی شده اند و درمان افرادی كه نیاز به درمان فردی یا گروهی داشتند، در حال انجام می باشد و ادامه خواهد داشت.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده در مورد گرمازدگی در مناطق زلزله زده غرب كشوربا توجه به گرم شدن هوای این مناطق اظهار داشت: در این حوزه آموزش های لازم به افراد داده شده است و مراكز بهداشت، آماده عرضه خدمات هستند. امیدواریم با همكاری مردم و آمادگی های صورت گرفته از جانب حوزه بهداشت و درمان، شاهد بروز عارضه ای در این زمینه نباشیم.

بنابر اعلام وبدا، وی در انتها تصریح كرد: تولید شرایط لازم برای جلوگیری از گرمازدگی بر عهده نهادهای دیگر است و در كارگروه های امنیت و سلامت غذایی و كارگروه های زلزله دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه، شرح وظایف نهادهای دیگر مكتوب شده است و توسط دانشگاه پیگیری می گردد.
1397/03/14
23:48:32
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان