رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت:

مجلس به خروج قهوه خانه ها از فهرست اماكن عمومی رای ندهد

مجلس به خروج قهوه خانه ها از فهرست اماكن عمومی رای ندهد رژیم آسان: رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت از مجلس درخواست نمود كه به طرح خروج قهوه خانه ها از زمره اماكن عمومی رای ندهد.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا احمد جنیدی در مانور سلامت نوروزی نیروهای بهداشت محیط كه امروز برگزار شد، اظهار داشت: ما از مجلس درخواست می نماییم كه به طرح خارج شدن قهوه خانه ها از زمره اماكن عمومی رای ندهند. تا كنون ثابت شده است كه در بعضی از قهوه خانه ها از مواد مخدر و روانگردان در قلیان ها استفاده می گردد. بنابراین از قوه قضاییه و مجلس درخواست می نماییم كه به صورت ویژه به این مورد توجه داشته باشند.

رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت تضمین سلامت جامعه و مسافران را جزو وظایف نیروهای بهداشت محیط ذكر كرد و اظهار داشت: ما از كسانی كه در اصناف مختلف فعالیت می نمایند درخواست می نماییم كه استانداردهای لازم بهداشتی را برای شهروندان تامین كنند چون ممكن است از سال آینده محل كار كسانی كه تخلف می كنند در تمام ایام سال پلمب نگه داشته شود. ما از آنها خواهش می نماییم كه پیش از اقدامات حاكمیتی و اداری خودشان نسبت به عرضه مواد غذایی سالم و سالم سازی محیط اقدام نمایند.

وی ادامه داد: نیروهای بهداشت محیط در قالب ۲۷۰۰ اكیپ بازرسی در روزهای اداری فعالیت می نمایند. در ایام تعطیل هم ۱۲۰۰ اكیپ از ۸ بامداد تا ۲۰ و در مناطق حساس تا ساعت ۲۲ به فعالیت خود ادامه می دهند. طی تفاهم نامه ای با سازمان تعزیرات مقرر شد تا در این ایام در صورت ضرورت بازرسی ها به صورت مشترك و ویژه صورت گیرد.

رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت با تاكید بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه بازرسی های بهداشت محیط خاطرنشان كرد: امسال در تهران دفاتر خدمات سلامت نسبت به ممیزی اماكن اقدام می كنند. همینطور با كمك این دفاتر پیش بینی شده است كه بازرسی اكیپ های بهداشت محیط تا ۱۰ درصد افزایش پیدا كند. با كمك دولت، مجلس همینطور طرح تحول نظام سلامت تجهیزات مناسبی برای این حوزه فراهم گشته است. از حوزه های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشكی هم درخواست می نماییم كه در این ایام با ما همكاری كنند.

جنیدی با اشاره به فعالیت سامانه ۱۹۰ برای گزارش های مردمی از تخلفات بهداشتی اظهار داشت: از ۱۵ تا ۲۳ اسفند ماه حدود ۲۴۴ هزار و ۶۳۴ بازرسی توسط نیروهای بهداشت محیط انجام شده است. ۶۷۸ مورد تخلف به مراجع قضایی اعلام، ۴۸۱ مورد اخطار، ۵۶ هزار مورد سنجش با وسایل پورتابل انجام و حدود ۱۶ تن مواد غذایی ناسالم معدوم شده است.

وی ادامه داد: با كمك وسایل پورتابل نیروهای بهداشت محیط، شناسایی اماكنی كه مسائل بهداشتی را رعایت نمی كردند ۲۰۰ درصد نسبت به سال ۹۲ افزایش یافته است علاوه بر آن معدوم سازی مواد غذایی فاسد هم بیش از ۲۳۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت توسعه دفاتر سلامت رتبه بندی بهداشتی رستوران ها و هتل ها، پالایش آلاینده های هشت محصول كشاورزی، ایمنی آب آشامیدنی و فاضلاب، توجه جدی به بهداشت هوا همینطور حوزه مواد دخانی و قلیان را همچون اولویت های حوزه بهداشت محیط در سال آینده اعلام نمود.

در ادامه این برنامه، مسعود ناصری پور - رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران - با اشاره به انجام بیش از ۷۵۰۰ مورد بازرسی توسط نیروهای بهداشت محیط این دانشگاه از زمان آغاز طرح سلامت نوروزی، اظهار نمود: از نیروی انتظامی و قوه قضائیه درخواست می نماییم مانند گذشته همكاری های لازم را برای رسیدگی به تخلفات این حوزه انجام دهند. امیدواریم اشد مجازات برای این افراد در نظر گرفته شود.

وی در انتها اظهار داشت: امسال برای نخستین بار بخش خصوصی و سازمان تعزیرات به كمك ما آمدند.
1396/12/27
12:44:50
5.0 / 5
5145
تگهای خبر: پزشك , سلامت , غذا , قهوه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان