رییس انجمن رادیولوژی ایران:

تعرفه های رادیولوژی واقعی نیستند

تعرفه های رادیولوژی واقعی نیستند رژیم آسان: رییس انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به این كه رادیولوژی در ایران از نظر علمی از وضعیت مناسبی برخوردار است، اظهار داشت: رادیولوژی یك رشته هزینه بر است و با توجه قیمت بالای ارز و گرانی دستگاه ها و تجهیزات این رشته، خیلی از مراكزحتی با وام های بانكی هم نمی توانند دستگاهی خریداری یا دستگاه خویش را تجهیز كنند.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر جلال جلال شكوهی در حاشیه نهمین كنگره سالیانه تصویربرداری بیماری های زنان و مامایی كه امروز (چهارشنبه، چهارم بهمن ماه) در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز برگزار گردید و در جمع خبرنگاران اظهار نمود: رادیولوژی از نظر علمی در ایران از جایگاه خوبی برخوردار است، چون كه تمام رشته ها هم اكنون به رادیولوژی وابسته هستند. هیچ بیمارستان خصوصی یا دولتی بدون متخصص رادیولوژی قادر به انجام خدمات این حوزه نیست.

وی اضافه كرد: با مطرح شدن روش های تصویربرداری نوین هم هر بیمارستان مجهزی نیاز دارد كه از متخصصان رادیولوژی استفاده نماید. تشخیص های پزشكی امروز بدون سند پذیرفته نمی شوند. بهترین سند هم آزمایش های رادیولوژی هستند. رادیولوژیست تنها كسی است كه تمام گزارش كار و چگونگی كار خویش را به صورت كتبی در اختیار پزشك معالج قرار می دهد.

رییس انجمن رادیولوژی ایران اظهار داشت: رادیولوژی یك رشته هزینه بر است. بخصوص با عنایت به شرایط ارزی كه در كشور وجود دارد، دستگاه ها و تجهیزات این رشته به شدت گران هستند. به صورتی كه هم اكنون خیلی از مراكز اگر مجوز خرید تجهیزات داشته باشند هم حتی با وام های بانكی نمی توانند دستگاهی خریداری كنند یا دستگاه خویش را تجهیز كنند و حتی وام های بانكی هم پاسخگوی هزینه بالای دستگاه ها نیستند.

جلال شكوهی ادامه داد: از طرفی تعرفه های رادیولوژی عموما واقعی نیستند و وزارت بهداشت هم در جریان آن قرار دارد. با وجودی اینكه خریدهای ما با ارز بین المللی انجام می شود، اما تعرفه های رادیولوژی در داخل كشور متفاوت هستند. با این وجود تمام تلاش ما این بوده است كه رادیولوژی را در سطح اعلای خود نگه داریم. البته پوشش تمام كشور، مدیریت خاص خویش را می طلبد.

وی خاطرنشان كرد: ممكن است در بخش خصوصی در رادیولوژی كمبودی نداشته باشیم اما بخش دولتی با كمبودهایی مواجه اند. علت این كمبودها این نیست كه پزشكان رادیولوژیست جذب مراكز دولتی نمی شوند. این پزشكان هم وظایف قانونی دارند اما بعد از طی مدت خدمت خود در بخش دولتی، دیگر تعهد قانونی ندارند. البته ما در سطح كشور بسیار كوشیده ایم كه با همكاری با دولت، كمبودی در این زمینه پیش نیاید.

رییس انجمن رادیولوژی ایران تصریح كرد: رادیولوژی در ایران از نظر علمی از وضعیت مناسبی برخوردار می باشد.
1396/11/06
17:57:31
5.0 / 5
4549
تگهای خبر: بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان