معاون وزارت بهداشت اعلام كرد

پیگیری طراحی سامانه در رابطه با اهداکنندگان اسپرم و تخمک توسط وزارت بهداشت

پیگیری طراحی سامانه در رابطه با اهداکنندگان اسپرم و تخمک توسط وزارت بهداشت به گزارش رژیم آسان، معاون درمان وزارت بهداشت در رابطه با اقدامات این وزارت خانه جهت طراحی سامانه سراسری در رابطه با اهدا کنندگان ˮاسپرمˮ و ˮتخمکˮ توضیح داد.


دکتر سعید کریمی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با مبحث اهدای تخمک و اسپرم در حوزه درمان ناباروری، اظهار داشت: هر کدام از این دو مبحث خود مباحث جداگانه دیگری همچون مباحث حقوقی و شرعی را دارند.
وی ادامه داد: کمیته اخلاق وزارت بهداشت موضوعات در رابطه با اهدای تخمک، اسپرم و جنین را پیگیری می کند تا به یک دستورالعمل واحد برسیم، موضوعات در رابطه با این امر بسیار پیچیده است و وزارت بهداشت در حال کار بر روی آن است.
او ضمن اشاره به این که ثبت جنین و باروری سالم همین حالا هم در فرایندهای بهداشتی_درمانی ثبت می شود، اظهار نمود: اما این که برای اهدا کنندگان اسپرم و تخمک هم سامانه سراسری طراحی نماییم هنوز اقدامی صورت نگرفته است تا مباحث حقوقی آن مرتفع شود.
وی با اشاره به اینکه در زمینه اهدای اسپرم و تخمک که یکی از طریق های درمان ناباروری است، نظرات و فتاوی متفاوتی وجود دارد، اضافه کرد: مبحث اهدای اسپرم به صورت دستورالعمل ابلاغ گردیده ای که همه مراکز درمانی بر آن صحه بگذارند، رخ نمی دهد بلکه بر مبنای فتاوی مختلف صورت می گیرد. باید با کمک کمیته اخلاق به یک دستورالعمل واحد برسیم تا موضوعات حقوقی و شرعی کنار یکدیگر قرار گیرند.1402/02/31
12:32:26
5.0 / 5
129
تگهای خبر: درمان , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان