معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی اعلام كرد

جزئیات روند ترجمه كتاب ارزش نسبی خدمات سلامت

جزئیات روند ترجمه كتاب ارزش نسبی خدمات سلامت رژیم آسان: معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی اقدامات انجام شده در جهت ترجمه كتاب ارزش نسبی خدمات سلامت را اعلام نمود.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، روز گذشته، ۲۹ دیماه دومین جلسه كارگروه ترجمه كتاب ارزش نسبی خدمات سلامت در سازمان نظام پزشكی ایران برگزار گردید.
دكتر جهانگیری در این باره به ایسنا اظهار داشت: خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از سوی انجمن های علمی پزشكی برای ترجمه كتاب CPT صورت گرفته و در جلسه دوم كارگروه ترجمه این كتاب ۵۵ نفر از اعضای انجمن های علمی پزشكی در قالب ۸ كارگروه تخصصی مشغول فعالیت و ویراستاری كتاب ارزش نسبی خدمات سلامت شدند. همینطور دكتر فاضل رییس كل، دكتر ظفرقندی رییس و اعضای شورای عالی و تعدادی از معاونان سازمان نظام پزشكی در این كارگروه ها شركت كرده و در روند ترجمه كتاب مشاركت داشته اند.
وی اضافه كرد: تابحال بیش از ۹۰ درصد از ترجمه این كتاب انجام شده و پیش بینی می گردد با روند فعلی تا نیمه اسفند ماه ترجمه تمام بخش های كتاب، نهایی شده و به نهادهای مربوطه برای تصویب و اجرایی شدن ارائه می گردد.
معاون سازمان نظام پزشكی تصریح كرد: كتاب ارزش نسبی خدمات سلامت مشتمل بر دو كتاب اصلی كه موسوم به CPT و RBRVS است. كتاب CPT واژه شناسی اقدامات رایج حوزه سلامت را توضیح داده و RBRVS نسبت های این خدمات را به تفكیك اجزای آن مشخص می كند. هم اكنون ترجمه كتاب CPT بدون هیچگونه دخل و تصرفی و با مشاركت انجمن های علمی پزشكی در دستور كار سازمان نظام پزشكی قرار دارد و هیچگونه بحث و مداخله ای درباره نسبت خدمات صورت نمی گیرد.1396/10/30
15:03:52
5.0 / 5
4698
تگهای خبر: پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان