هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس

هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس رژیم آسان: رژیم آسان: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، اکنون (18 اسفند) میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «ناسالم برای گروههای حساس» قرار دارد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۰۳ و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت.
کیفیت هوای تهران از ساعت ۲۲ روز دوشنبه (۱۵ اسفند) تا ساعت ۴ بامداد روز سه شنبه (۱۶ اسفند) برای گروههای حساس ناسالم بود، اما از ساعت ۵ با رسیدن به عدد ۱۰۰ قابل قبول شد و این وضعیت تا روز گذشته ادامه داشت. در عین حال از ساعت ۱۱ امروز پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با قرار گرفتن روی عدد ۱۰۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.
گفتنی ست که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.
منبع:

1401/12/19
11:12:37
5.0 / 5
204
تگهای خبر: طب , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان