سرپرست مركز بهداشت غرب اهواز:

شیر مادر بهترین ماده برای تغذیه نوزادان است

شیر مادر بهترین ماده برای تغذیه نوزادان است رژیم آسان: سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز اظهار داشت: شیر مادر بهترین ماده برای تغذیه شیرخواران بوده و منافع بسیار زیادی برای سلامتی در کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت دارد.


دکتر شایسته شمی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تغذیه با شیر مادر یکی از نمونه های اصلی ارتباطات عمیق بین سلامت انسان و اکوسیستم طبیعت است.
وی اضافه کرد: از نظر علمی بهترین شیر برای هر نوزاد شیر مادر خودش است. شیر مادرانی که نوزاد نارس دارند غنی تر و پر انرژی تر از شیرمادرانی است که نوزاد رسیده دارند.
وی اضافه کرد: روزهای اول برای تغذیه نوزاد بسیار کلیدی بوده و بیشتر موارد مادران نوزادان نارس و نوزادان بیمار به لحاظ شرایط بحرانی و مشکلات مختلفی که خود مادران دارند ممکنست تا روزها امکان تغذیه نوزادان را با شیر خود نداشته باشند.
شمی پور اظهار داشت: متاسفانه مصرف شیر خشک نوزادان را با بروز عوارض گوناگون و افزایش مرگ و میر روبه رو می کند، پس امروزه برای خیلی از نوزادان نارس که هنوز شیر مادر خودشان آماده نیست از شیر مادر اهدایی پاستوریزه شده استفاده می نمایند که آماده سازی و پاستوریزاسیون شیر مادر در بانک شیر انجام می شود.
وی با اشاره به این که اهدای شیر می تواند امیدی تازه بر کالبد نوزادان نارس و مادر شیرده باشد، اضافه کرد: امسال که هفته جهانی پشتیبانی از شیر مادر مصادف با ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران با وفایش بوده، فرصت مناسبی است که مادران دارای فرزند شیرخوار زیر یکسال با مراجعه به نزدیکترین پایگاه و مرکز بهداشت محل سکونت در این امر خداپسندانه شرکت کرده و با اهدای شیر خود در حفظ و سلامت نوزادان نارسی که در بخش های NICU بستری هستند، مشارکت کنند.
اول آگوست روز جهانی شیر مادر است و دهم(اول اگوست) تا ۱۶ مرداد به نام هفته ملی شیر مادر نام گذاری شده است.
"قدمی به جلو برای تغذیه شیرخوار با شیرمادر؛ آموزش و حمایت" شعار امسال هفته ملی شیر مادر است.

1401/05/12
22:33:26
5.0 / 5
219
تگهای خبر: آموزش , بیمار , تغذیه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان