با ۶ گیاه به مبارزه با آلزایمر بروید

با ۶ گیاه به مبارزه با آلزایمر بروید به گزارش رژیم آسان خراسان رضوی خیلی از گیاهان دارای خاصیت ضدالتهاب هستند که با تغییرات در رابطه با افزایش سن در مغز مبارزه می کنند.


به نقل از هلث دی، نتایج مطالعات نشان می دهد که هویج، روغن زیتون، کرفس، آویشن، نعناع فلفلی و بابونه همگی می توانند به حفاظت از حافظه در مقابل پیری کمک کنند.
همه این غذاها حاوی لوتئولین هستند فلاونوئیدی که در خیلی از گیاهان یافت می شود. لوتئولین التهاب مغز که با افزایش سن ایجاد می شود را کاهشی می کند و این کار با مهار آزاد شدن مولکول های التهابی در مغز انجام می شود.
پروفسور رادنی جانسون، سرپرست این تحقیق با مطالعه روی موش ها دریافت، زمانی که لوتئولین در رژیم غذایی موش های مسن قرار بگیرد، التهاب مغز کاسته می شود و در عین حال حافظه کاری مانند آنچه در گروههای جوان وجود دارد، بازمی گردانده می شود.
حافظه کاری برای نگه داشتن بخش های از اطلاعات بصری، کلامی یا سایر اطلاعات در ذهن زمانی که آنها را با مهارت مدیریت می کنید حیاتی می باشد. حافظه کاری بهتر با بهبود یادگیری، توجه و سایر نتایج حیاتی مرتبط می باشد.
پروفسور جانسون افزود: ما معتقدیم که لوتئولین رژیم غذایی به مغز دسترسی پیدا می کند و فعال شدن سلول های میکروگلیال و سیتوکین های التهابی که آنها تولید می کنند را مهار یا می کاهد.
این اثر ضد التهابی احیانا مکانیزمی است که به حافظه کاری آنها اجازه می دهد تا به آنچه در سنین پایین تر بوده بازگردانده شود.
این داده ها نشان داده است که رژیم غذایی سالم، پتانسیل کاهش التهاب در رابطه با سن در مغز را دارد و می تواند منجر به سلامت شناختی بهتر شود.
سایر منابع رایج لوتئولین شامل کلم بروکلی، فلفل سبز، پونه کوهی و جعفری است.
نتایج این مطالعه نشان داد که لوتئولین با اثر مستقیم روی سلول های میکروگلیال کار می کند. میکروگلیال سلول هایی در مغز هستند که به تنظیم عملکرد طبیعی کمک می کنند.
پروفسور جانسون اظهار داشت: ما قبلا دریافتیم که در طول پیری طبیعی، سلول های میکروگلیال بی نظم می شوند و آغاز به تولید سطوح بیش از اندازه سیتوکین های التهابی می کنند.
ما فکر می نماییم که این مورد به پیری شناختی کمک می نماید و یک عامل مستعدکننده برای توسعه بیماری های عصبی است.
برای این مطالعه، موش های جوان تر و مسن تر به مدت چهار هفته با یک رژیم غذایی شاهد یا مکمل لوتئولین تغذیه شدند.
نتایج نشان داد که موش های مسن تر که مکمل لوتئولین دریافت کرده بودند حدودا به خوبی موش های جوان تر در آزمون های شناختی عمل کردند.
منبع:

1401/02/24
13:50:16
5.0 / 5
205
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تغذیه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان