رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واكسن وزارت بهداشت:

شرایط تزریق دز سوم واکسن های کرونا

شرایط تزریق دز سوم واکسن های کرونا به گزارش رژیم آسان رییس اداره بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: طبق مصوبه کمیته فنی کشوری واکسیناسیون کووید19، قرار شد بر طبق همان اولویتی که هموطنان دُز اول را دریافت نمودند، دُز سوم (یادآور) را هم دریافت نمایند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از خبرگزاری ایرنا، محسن زهرایی روز یکشنبه در یک گفت و گوی تلویزیونی اضافه کرد: 🔹تزریق دُز سوم واکسن از روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی کشور شروع شده است و دز سوم یا یادآور بستگی به نوع واکسن نوبت اول و دوم دارد.
وی گفت: در مراکز درمانی و بیمارستان هایی که بیماران مبتلا به کرونا را بستری می کنند، همین طور مراکز ۱۶ ساعته و آزمایشگاه هایی که افراد مشکوک به آنجا مراجعه می کنند، تزریق دز سوم در اولویت قرار دارد، پس از آن تمامی کارکنان سیستم سلامت این دز را دریافت خواهند کرد.
زهرایی اشاره کرد: حالا تمامی مکاتبات برای تزریق دز سوم (یادآور) به دانشگاه های علوم پزشکی ارسال شده و واکسن نیز در اختیار آنها قرار گرفته است.
به گفته وی، نوع واکسنی که در دز سوم مورد استفاده قرار می گیرد بستگی به واکسنی دارد که افراد در دزهای اول و دوم دریافت کرده اند، بعنوان مثال کسانی که سینوفارم تزریق کرده اند، در نوبت یادآور یا سوم واکسن نوع غیرفعال شده ویروس آسترزنکا یا پاستوو کووک را دریافت می کنند.
زهرایی اشاره کرد: افرادی هم که در دزهای اول و دوم آسترزنکا و اسپوتنیک تزریق کرده اند، می توانند در دز سوم آسترزنکا و پاستو کووک دریافت نمایند.
به گزارش رژیم آسان به نقل از خبرگزاری ایرنا، تا کنون ۴۸ میلیون و ۱۵ هزار و ۱۵۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۳ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۱۱۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷۱ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۲۷۷ دُز رسیده است.


منبع:

1400/07/26
08:33:59
5.0 / 5
240
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان