گنداب كرونائی در بابل

گنداب كرونائی در بابل کارشناسان سلامت و مسئولان شبکه بهداشت و درمان بابل نسبت به وخامت وضعیت کرونائی این شهرستان اتفاق نظر دارند و با به کار بردن عبارت «باتلاقی شدن » زمینه، نسبت به گیر افتادن بابل در گنداب کرونای هندی یا دلتا هشدار می دهند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، شهرستان بیش از ۵۰۰ هزار نفری بابل با هفت بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل قرار دارد ؛ شهرستانی که تا تیر ماه امسال همیشه وضعیت نسبتا با ثباتی را در شیوع و کنترل بیماری کووید ۱۹ تجربه کرده بود، ولی طی سه هفته اخیر با ورود کرونای هندی که قدرت سرایت بالایی دارد، شرایط آن به خاطر تداوم روند افزایشی مراجعه بیماران کرونائی سرپایی، آمار جهشی بستری روزانه و مرگ و میر تصاعدی همچنان ادامه دارد و دورنمای روشنی دیده نمی گردد.
طبق بررسی های خبرنگار ایرنا، در صورتیکه طی چهار موج کرونائی گذشته آمار بستری بیماران کرونائی در بابل روزانه به ۲۰۰ نفر نرسیده بود، حالا در راه ۳۰۰ تایی شدن پیش می رود و مراجعه سرپایی روزانه هم به حدود ۲ هزار نفر رسیده است.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، آمار بستری روزانه بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در این شهرستان طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۲۹ نفر رسیده است که بدون در نظر گرفتن آمار ترخیصی ها، به مفهوم تکمیل شدن ظرفیت دستکم ۲ بیمارستان بزرگ تنها در طول یک شبانه روز است.
بابل از هفتم تیر ماه بصورت رسمی وارد موج پنجم کرونا با بستری حدود ۴۰ بیمار بستری در یک شبانه روز شده بود ولی طی کمتر از چهار هفته گذشته جهش حدود ۶۰۰ درصدی را دراین زمینه تجربه کرده است که در طول ۱۸ ماه گذشته بی سابقه بوده است.
همچنین هم اکنون مجموع بیماران کرونائی بستری در بابل به ۶۴۵ نفر رسیده است که به مفهوم تکمیل شدن تخت های بیمارستانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل است.
گذشته از افزایش تصاعدی آمار بستری روزانه و مراجعه سرپایی، وخامت اوضاح در بخش مراقبت های ویژه است چون بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل هم اکنون ۵۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به خاطر وخامت حالشان تحت مراقبت های ویژه درحال درمان هستند.
کارشناسان بهداشت و درمان براین باورند که افزایش چند برابر آمار بیماران بخش مراقبت های ویژه به مفهوم افزایش میزان مرگ و میر در ایام آینده است.
اگر چه دانشگاه علوم پزشکی بابل حوالی ظهر امروز با انتشار اطلاعیه فوری، نسبت به پر شدن تخت های بیمارستانی شهرستان هشدار داده بود، اما با رسانه ای شدن آمار کرونائی ۲۴ ساعت گذشته این شهر، عمق بحران کرونائی حالا پیدا شده است، عمقی که کارشناسان بهداشت و درمان از آن با نام باتلاقی شدن یاد می کنند.
برپایی مراسم عزا و عروسی در تالارها ممنوع شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل در این زمینه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به هیچ عنوان قابل پذیرش نمی باشد که با این موج های سنگین کرونائی که در این روزها با آن رو به رو هستیم، شاهد فعالیت تالارها و برگزاری مراسم عروسی باشیم.
دکتر سید فرزاد جلالی اضافه کرد: یکی از دلیلهای اصلی افزایش و جهش بستری بیماران کرونائی ابتلای افراد در مراسم های عروسی بوده که با تجمع انجام شد.
وی اظهار داشت: وضعیت کرونائی به سمت فاجعه پیش می رود و اگر مردم به خود نیایند و پروتکلهای بهداشتی را رعایت نکنند باتوجه به پر شدن تقریبی تخت های بیمارستان با مشکل مواجه می شویم.
۲۰ درصد بستری بیماران کرونائی در بابل غیر بومی هستند
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: در موج پنجم کرونائی از مجموع بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفری که از شروع تیرماه تا حالا در مراکز درمانی بابل بستری شدند ۲۰ درصد آنها غیر بومی هستند.
وی افزود: شهرهای مشهد، ورامین، گنبد، آزاد شهر، بیرجند، تهران، ساری، فریدونکنار، نور، نوشهر، جویبار و سیمرغ همچون شهرهایی هستند که بیماران کرونائی آنها در بابل بستری هستند.
جلالی اظهار داشت: اگر مردم استفاده از ماسک را بطور جدی در دستور کار خود قرار ندهند و در تجمع بیش از دو نفر شرکت نمایند جهش های هولناک فعلی همچنان ادامه دار خواهد بود که این امر زمینه مرگ و میر عزیزان را فراهم می آورد.1400/05/05
12:39:19
5.0 / 5
194
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان