درخواست ایرلاین ها برای لغو یك پروتكل

درخواست ایرلاین ها برای لغو یك پروتكل در شرایطی که کشور از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت شکننده ای قرار دارد و به تازه گی آمارهای مبتلاشدن و مرگ و میر ناشی از موج چهارم روند نزولی پیدا کرده است، ایرلاین ها درخواست کرده اند که محدودیت 60 درصدی برای پذیرش مسافر برای پروازهای داخلی برداشته شود که دور از منطق است.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا و گسترش آن در کشور، اواخر مهر پارینه بود که محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - درباره پروتکلهای جدید برای پروازهای مسافری اینطور به ایسنا، توضیح داد که از شروع آبان ۱۳۹۹ همه ایرلاین ها باید محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر را در همه پروازهای داخلی خود رعایت نمایند و بر این اساس بارها شرکت های هواپیمایی و انجمن آنها مکاتباتی با مسئولان دستگاه های مختلف متولی برای لغو این مجوز در امتداد کاهش ضرر و زیان وارد شده به آنها انجام دادند.

حتی انجمن شرکت های هواپیمایی به رئیس جمهور نامه نوشتند که این پروتکل بهداشتی تنها در ایران رعایت می ‍شود و در هیچ کشوری به تایید نرسیده است و برخی مواقع مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری نیز بصورت ضمنی این مسئله را تایید کردند اما ستاد ملی مقابله با کرونا این مسئله را نپذیرفت و این پروتکل هم اکنون همچنان رعایت می شود.

البته در این میان ایرلاین هایی هم بودند که بارها تخلف کرده و با تصاویر و کلیپ هایی که مردم در فضای مجازی از صندلی های پر آنها منتشر نموده بودند، معرفی شده و با آنها برخوردهایی صورت گرفت.

نهایتا بعد از گذشت بیش از هفت ماه از ابلاغ و اجرای این پروتکل بهداشتی، یونس دقیق کیا - رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی - باردیگر این مسئله و درخواست ایرلاین ها را بیان کرد.

وی با اعلان اینکه عدم لغو محدودیت ۶۰ درصد در سفرهای هوایی ضررهای جبران ناپذیری به شرکت های هواپیمایی وارد کرده است، به ایسنا اظهار داشت: خواهان لغو این محدودیت در پروازها هستیم و این درخواست باتوجه به شواهد علمی موجود در سایر کشورها مطرح شده و بارها این کار را آنرا اعلام نموده ایم.

دقیق کیا اضافه کرد: باتوجه به افزایش روند واکسیناسیون در کشور از یک سو و ضررهای جبران ناپذیر اعمال محدودیت ۶۰ درصد پذیرش مسافر برای شرکت های هواپیمایی از طرف دیگر، درخواست لغو این محدودیت را بار دیگر تکرار می نماییم. باتوجه به وجود تحریم ها و مشکلات عدیده ای که شرکت های هواپیمایی با آن روبرو هستند، هدر رفتن ۴۰ درصد از ظرفیت منابع ملی در پروازها هیچ توجیهی ندارد.

رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: شرکت های هواپیمایی داخلی در وضعیت تحریمی که نمی توانند قطعات مورد نیاز خودرا به آسانی تامین کنند و ناوگان موجود را سرپا نگه دارند. از طرف دیگر عدم استفاده از ظرفیت کامل پروازها و محدود کردن مردم جهت استفاده از ظرفیت کامل پروازها، به مفهوم هدر رفتن سرمایه های ملی در وضعیت فعلی است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که برمبنای آخرین آمارهای انتشار یافته رسمی، هر گاه پروتکلی نادیده گرفته شده و سفرهای مردم بیشتر شده است شیوع ویروس کرونا در کشور نیز شدت پیدا کرده است و بدین سبب با وجود این که ایرلاین ها از کاهش پروازهای داخلی و کاهش پذیرش مسافر در هر یک از پروازها به سبب رعایت پروتکل بهداشتی مذکور زیان دیده اند، بهتر است بجای درخواست لغو این محدودیت از دولت درخواست حمایت بیشتر برای جبران این ضرر و زیان وارد شده کنند.
1400/03/15
12:45:28
5.0 / 5
505
تگهای خبر: دستگاه , كرونا , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان