رییس سازمان غذا و دارو:

زمینه را برای واردات واكسن كرونا توسط بخش خصوصی هموارتر كردیم

زمینه را برای واردات واكسن كرونا توسط بخش خصوصی هموارتر كردیم به گزارش رژیم آسان رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تلاش کردیم زمینه را برای واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی هموارتر نماییم و در این حوزه همراهی مناسبی در صدور معرفی نامه به شرکت ها داشته ایم.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وبدا، محمدرضا شانه ساز عنوان کرد: حدود 38 معرفی نامه به شرکتهای خصوصی برای واردات واکسن کرونا صادر شده و سفرای ایران در بعضی کشورها، تذکر دادند که صدور این تعداد معرفی نامه برای شرکتهای خصوصی به علت مراجعات مکرر این شرکت ها، قیمت واکسن کرونا در دنیا را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی ادامه داد: تا امروز هیچ کدام از معرفی نامه ها و رایزنی های بخش خصوصی منجر به نتیجه و واردات واکسن نشده اما با دستور وزیر بهداشت مقرر شد سرعت و پیگیری های جدی تری شود تا اگر این معرفی نامه ها تا زمان مشخصی به نتیجه نرسد، لغو شود که در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار گرفته است.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: شرکتهای بزرگ واکسن سازی در دنیا حتی فایزر اعلام نموده اند که ما با دولت ها کار می نماییم و تا حالا به هیچ عنوان واکسن به بخش خصوصی عرضه و فروخته نشده و این مسئله برای سایر واکسن سازهای دنیا هم مطرح است که دلیل عمده عدم موفقیت بخش خصوصی ایران در واردات هم همین بوده است.

شانه ساز اظهار داشت: امیدواریم که بخش خصوصی بتواند نسبت به واردات واکسن کرونا اقدام نماید اما با سیاستی که در دنیا وجود دارد، این کار راحت و آسانی نیست. باوجود برخی وعده ها در خصوص واردات واکسن کرونا تا اوایل خردادم اه به کشور اما تا کنون هیچ محموله واکسنی از جانب بخش خصوصی وارد کشور نشده و امروز هم درخواست معرفی نامه جدیدی مطرح شده بود که با دستور وزیر بهداشت، این کار انجام شد و امیدواریم که بتوانیم کمک کرده و بتوانند واکسن کرونا را به کشور وارد کنند.
منبع:

1400/03/09
20:54:50
5.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان