تفرجگاه ها و سواحل گیلان در تعطیلات پیش رو مسدود است

تفرجگاه ها و سواحل گیلان در تعطیلات پیش رو مسدود است رژیم آسان: استاندار گیلان از مسدود بودن تفرجگاه های برون شهری و سواحل استان همزمان با اعمال محدودیت ترددها طی تعطیلات پیش رو آگاهی داد.


به گزارش روابط عمومی استاندار ی گیلان، ارسلان زارع روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با تاکید بر ضرورت استمرار آگاهی بخشی های عمومی از اهمیت رعایت سفارش های بهداشتی و تأثیر آن در کنترل شیوع بیماری اضافه کرد: بهبود شرایط استان به لحاظ کنترل بیماری کووید-19به واسطه دقت در رسیدگی بیماران بستری در مراکز درمانی و همکاری مطلوب مردم بوده است.
وی همین طور فعالیت مداوم مراکز پذیرش بیماران سرپایی و انجام پروسه تست و ویزیت بیماران مشکوک به کرونا را ضروری دانست و اظهار نمود: با افزایش میزان مراقبت ها و تشدید نظارت ها شاهد بهبودی بیش از پیش شرایط کرونائی خواهیم بود.
رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان به قرار داشتن ۶ شهرستان استان در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستان ها در وضعیت زرد اشاره نمود و اظهار داشت: میانگین رعایت دستورالعمل ها در سطح کشور ۶۷ درصد و در گیلان بیش از این مقدار اعلام شده است که بااینکه این شرایط نشاندهنده بهبودی اوضاع به لحاظ مقابله با شیوع بیماری است اما تا رسیدن به سطح مطلوب نباید در رعایت پروتکلهای بهداشتی عادی انگاری شود.
زارع با تاکید بر استمرار جدی مراعات سفارش ها، نظارت دقیق دستگاه های مسئول و برخورد با متخلفان بمنظور جلوگیری از وقوع پیک و موج دیگری از بیماری اضافه کرد: باتوجه به عدم رعایت دستورالعمل ها توسط برخی مراکز همچون شعب بانک ها، با محوریت نظارت توسط دانشگاه علوم پزشکی و شبکه های بهداشت طی هفته جاری، بازرسی مجدد انجام و در صورت عدم توجه به تذکرات، با متخلفان برخورد جدی قانونی شود.
استاندار گیلان با اشاره به ایجاد اطمینان کاذب در جامعه بعد از رعایت دستورالعمل ها از طرف برخی از هم استانی ها و عبور از شرایط قرمز طی ماه های اخیر را یک تهدید ارزیابی و بر لزوم استمرار کوشش های صداوسیمای مرکز استان و کارگروه رسانه و فضای مجازی، فعالیت تشکل های مردم نهاد و دستگاه های فرهنگی درباب تولید محتوای آموزشی و اطلاع رسانی دقیق و آگاهی قسمتی از اهمیت رعایت سفارش ها تاکید کرد.
فعالیت هواداران نامزدها مطابق با پروتکل کرونائی باشد
نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش به نزدیک شدن ایام انتخابات اشاره و سلامت مردم را اولین اولویت متولیان برگزاری انتخابات دانست و اظهار داشت: انتظار است کارهای در رابطه با انتخابات از طرف نامزدها و هواداران شان مطابق با پروتکل اعلام شده از طرف ستاد انتخابات کشور و ستاد ملی کرونا باشد.
دکتر زارع به در پیش بودن سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب و شهادت امام جعفر صادق (ع) نیز اشاره و افزود: با بهره بردن از تجارب پیشین در برگزاری آیین های ملی و مذهبی با در نظر داشتن شرایط کرونائی، تلاش شود برنامه های بزرگداشت این مناسبت توسط متولیان و نیز انتشار محتواهای مناسب از طرف اصحاب رسانه در فضای مجازی، پرشور تر از قبل باشد.
منبع:

1400/03/08
22:44:40
5.0 / 5
324
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان